O ülkeye en çok yatırımı Türkler yaptı!

Cezayir'e yılın ilk 9 aylık döneminde en çok yabancı yatırımı Türkiye yaptı. Cezayir yıllık 5 milyar dolar ticaret hacmiyle Türkiye'nin Afrika'daki en büyük ortağı konumunda.

EKONOMİ

O ülkeye en çok yatırımı Türkler yaptı!
Cezayir Ulusal Yatırım Geliştirme Ajansı Müdürü Abdulkerim Mansuri, 2017'nin ilk 9 ayında yabancı yatırım değerleri açısından yayımlanan listenin başında Türkiye'nin geldiğini açıkladı.
 
Yatırım değerlerine ilişkin bilgi vermeyen Mansuri, Cezayir ile Türk şirketleri ortaklıklığıyla yapılan, "en büyük Türk yatırımı" sayılan Tekstil Üretim Projesi'nin 25 bin kişiye istihdam sağlanmasına katkı sunacağını anlattı.

YÜZDE 17 ARTIŞ
 
Yılın üç çeyreğinde Cezayir'deki yerli ve yabancı yatırımların bin 450 milyar dinar (14,5 milyar dolar), proje sayısının da 3 bin 972'ye ulaştığını kaydeden Mansuri, "Ocak-eylül aylarındaki dönemde yerli ve yabancı yatırımlar, 129 bin 661 kişiye iş fırsatı oluşturulmasına katkı sağladı. Geçen yıla oranla bu sayı yüzde 17 artış gösterdi." ifadelerini kullandı.
 
Türkiye Cumhuriyeti Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy, eylül ayında yaptığı açıklamada, Cezayir'in yıllık 5 milyar dolar ticaret hacmiyle Türkiye'nin Afrika'daki en büyük ortağı olduğunu belirtmişti.
 
Etiketler : Cezayir yatırım

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!