FOTO GALERİLER

İngiltere'nin en büyük evi yeni sahibini buldu!

İngiltere'nin en büyük evi yeni sahibini buldu!Kaliforniya tarzındaki müstakil evlerden biri olan Updown Court, 11 dönümlük eşsiz peyzajlı bahçelere ve 46 dönümlük özel koru alanına sahip

İngiltere'nin en büyük evi yeni sahibini buldu!
Bu billboard aslında bir ev

Bu billboard aslında bir evDünyada gittikçe büyüyen ve birçok insanın hayatını etkileyen evsizlik problemi üzerinde kafa yoran Slovak Michal Polacek, gerçekten etkileyici bir çözüm yolu bulmuş: Billboard ev. Gregory projesi adı verilen çalışmada hedef, her yıl milyarca yatırım alan dev reklam panolarını evsizler için yaşam alanı haline getirmek. Projenin gerçeğe dönüşebilmesi için Kickstarter üzerinden başlatılan kampanya ile 41 bin Avro toplanmaya çalışılıyor.

Bu billboard aslında bir ev
İşte 4.5 metrekarelik kapsül evler!

İşte 4.5 metrekarelik kapsül evler!Hong Kong'da dünyanın en küçük apartman yer alıyor. Binlerce insan çok katlı apartman dairelerinde, küçük evlerde yaşıyor. 

İşte 4.5 metrekarelik kapsül evler!
İşte Hulusi Kentmen’in evi

İşte Hulusi Kentmen’in eviTürk sinemasımmın unutulmaz ismi Hulusi Kentmen 300’den fazla Türk filminde rol aldı. Kentmen bütün flmlerimde baba rolünü canlandırdı. Bu yüzden belleklere sevimli ihtiyar baba olarak kazındı. 

İşte Hulusi Kentmen’in evi
Dünyanın en küçük oteliyle tanışın!

Dünyanın en küçük oteliyle tanışın!Avusturya’nın Linz, Almanya’nın da Bottrop şehirlerinde yer alan Das Park Hotel, sadece küçük bir otel olmasıyla değil tasarımıyla da dikkat çekiyor. Kanalizasyon borularından yapılan bir otel kimin dikkatini çekmez ki? 2004 yılında Andreas Straus tarafından açılan oteldeki odalar en fazla iki kişinin kalabileceği boyutlarda ve borular yani odalar yıl içerisinde ülkenin farklı parklarına da taşınabiliyorlar. Yani aynı zamanda gezici otel olma özelliği de taşıyan işletme, genellikle farklı konaklama deneyimi yaşamak isteyen turistlere hizmet veriyor.

Dünyanın en küçük oteliyle tanışın!

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA