Kira
28 Oca 2021 14:07 Son Güncelleme: 29 Oca 2021 10:35

Defne Samyeli kirayı nasıl ödeyeceğini açıkladı! Lüks konağına haciz gelmişti...

Ünlü sunucu, oyuncu ve şarkıcı Defne Samyeli, lüks konağına ev sahibinin başlattığı haczin ardından açıklama yaptı. Kirasını ödemediği iddiasıyla evine gelen haciz sonrası sert konuşan Samyeli, kirayı nasıl ödeyebileceğini de açıkladı.

Defne Samyeli kirayı nasıl ödeyeceğini açıkladı! Lüks konağına haciz gelmişti...

Şarkıcı, oyuncu ve sunucu Defne Samyeli, yaşadığı lüks konağa gelen haczin ardından sert konuştu: "Tehdit, kabadayılık, şantaj karşısında sinmem, geri adım atmam mümkün değil” 

Defne Samyeli'nin Pafisik Konakları'ndaki evine 2 yıldır kira borcunu ödemediği iddiasıyla ev sahibi Yusuf Araz tarafından haciz işlemi başlatılmıştı. İcra memurları gelerek haczi uygulamış ancak o sırada Defne Samyeli evde bulunmamıştı. 

Defne Samyeli haczin ardından Hürriyet gazetesinde Sinem Vural'a açıklamada bulundu. İş insanı Yusuf Araz, 2 yıldır kira borcunu ödemediği iddiasıyla oyuncu ve sunucu Samyeli’ni icraya verip haciz işlemleri başlattı. Araz’ın borcuna karşılık eşyaların bir kısmı haczedilen Samyeli, Hürriyet’e konuştu.

SENİ BASINDA REZİL EDERİM

Ev sahibinin tadilat sözünü yerine getirmediğini iddia eden Samyeli şöyle konuştu: “8 yıldır oturduğumuz Pasifik Konakları’ndaki ev, altyapı olarak çok sıkıntılı bir zeminde. Devamlı su basan bir bölgede, evin yapısında da ciddi izolasyon problemi var. Zaman içinde evle ilgili problemlerin çözüleceğine dair ev sahibinin sözlerine güvendim. Zira sitede başka evleri de var ve onların alt katını kırdırıp yeni baştan yaptırdı. Geçen yıl bir telefon konuşmasında son derece çirkin bir üslupla ‘İstediğim evimi yaptırırım istediğimi yaptırmam, seni de basında rezil ederim” deyip de işi mahkemeye taşıyınca ben de adalet sistemi karar versin istedim.”

Araz’ın bölgede artan ev kiralarını lehine kullanmak istediği için böyle davrandığını öne süren Samyeli, “Evlerin fotoğraflarını basına dağıtıp reklamını yaptılar. Çok sevdiğim komşularım da bu durumdan rahatsız. Aylardır ev sahibi Yusuf Araz ve oğlu Fuat’ın başvurmadığı magazin programı kalmadı. Tehdit, kabadayılık, şantaj karşısında sinmem, geri adım atmam mümkün değil” diye konuştu.

MAHKEME BENİ HAKSIZ BULURSA ÖDERİM

Yapılan haciz işleminin etik dışı olduğunu belirten Samyeli, “Sırf beni küçük düşürmek amaçlı. Bu haberlerle küçük düşmem. Eğer mahkeme benim ödeme yapmam konusunda bir karar verirse bu karara göre ödememi elbette yapacağım. Ama kanuni uyanıklıklarla ailemin yaşadığımız çatı altında rahatsız edilmesine göz yummam. Buna alet olanlarla birlikte ev sahibi Yusuf Araz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.” dedi.

 

ETİKETLER
#Defne Samyeli