Güncel
28 Oca 2021 09:00 Son Güncelleme: 28 Oca 2021 09:03

Ev sahibinden Defne Samyeli'ne haciz şoku! Lüks konağın kirasını ödemeyince...

Ünlü sunucu, şarkıcı ve oyuncu Defne Samyeli, bir süredir medyada yer alan lüks konağınının kirasını ödemediğine dair haberlerin ardından şimdi haciz şoku yaşadı.... Konağın sahibi Defne Samyeli'yi dava etti... Lüks konağa haciz memurları gitti.

Ev sahibinden Defne Samyeli'ne haciz şoku! Lüks konağın kirasını ödemeyince...

Ünlü oyuncu ve şarkıcı Defne Samyeli'nin avukatı, "Kesinleşmiş borç kararı çıkmadan sırf habere konu olmak taciz etmek amacıyla icra memurlarıyla gelindi" dedi.

İş insanı Yusuf Araz, 2 yıldır kira borcunu ödemediği iddiasıyla oyuncu ve sunucu Defne Samyeli’yi icraya vererek haciz işlemleri başlattı.

Haciz memurları, Samyeli’nin oturduğu Kemerburgaz’daki Pasifik Konakları’na giderek, Araz’ın borcuna karşılık evdeki eşyaların bir kısmını haczetti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; İş insanı Araz’ın avukatı Iyaz Çimen şu iddialarda bulundu:

“Defne Samyeli’nin evden tahliye edilmesi için ayrıca İcra Mahkemesi’ne tahliye davası açtık. Defne Samyeli, aylık 16 bin 720 lira olan kira bedelini 2019’un mart ayından beri ödememektedir. Haciz memurları aracılığıyla borçlunun oturduğu evine gidilerek adreste defter tutulmasını istiyoruz.”

Yusuf Araz’ın talebi üzerine avukatı Iyaz Çimen ve haciz memuru, önceki gün sabah erken saatlerinde Defne Samyeli’nin oturduğu Kemerburgaz’daki Pasifik Konakları’na gitti.

Kapıyı açan Defne Samyeli’nin annesi Sendegül Samyeli ile kardeşi Sühan Samyeli ünlü sunucunun evde olmadığını söyledi ve tahliye davasına henüz karar çıkmadan gelinmesine tepki gösterdi.

Samyeli’nin bir kısım eşyasına haciz koyuldu. Haciz koyulan ev eşyaları, yediemin olarak erkek kardeşi Sühan Samyeli’ye bırakıldı.

'Sırf habere konu olmak için yanında icra memurlarıyla geldi'

Defne Samyeli’nin avukatı Şenay Kara Şık yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Tahliye davasının duruşması ayın 28’inde. Kesinleşmiş borç kararı çıkmadan, sırf habere konu olmak ve Samyeli’nin ailesini taciz etmek amacıyla ev sahibi Yusuf Araz’ın avukatı, yanında icra memurlarıyla Samyeli’nin evine gelmiş. Tamamen şov amaçlı ve asıl davayla ilgisi yok.

Amaç bu şovla basına ‘haciz’ haberi yaptırabilmek ve aileyi taciz etmek. Yapılan kanun dışı. Hem Araz, hem de avukatı ve yanında bu olaya alet olan icra memurları için savcılığa suç duyurusunda bulunulacak."

 

 

ETİKETLER
#Defne Samyeli