FOTO GALERİLER

İşte 4.5 metrekarelik kapsül evler!

İşte 4.5 metrekarelik kapsül evler!Hong Kong'da dünyanın en küçük apartman yer alıyor. Binlerce insan çok katlı apartman dairelerinde, küçük evlerde yaşıyor. 

İşte 4.5 metrekarelik kapsül evler!
İşte Hulusi Kentmen’in evi

İşte Hulusi Kentmen’in eviTürk sinemasımmın unutulmaz ismi Hulusi Kentmen 300’den fazla Türk filminde rol aldı. Kentmen bütün flmlerimde baba rolünü canlandırdı. Bu yüzden belleklere sevimli ihtiyar baba olarak kazındı. 

İşte Hulusi Kentmen’in evi
Dünyanın en küçük oteliyle tanışın!

Dünyanın en küçük oteliyle tanışın!Avusturya’nın Linz, Almanya’nın da Bottrop şehirlerinde yer alan Das Park Hotel, sadece küçük bir otel olmasıyla değil tasarımıyla da dikkat çekiyor. Kanalizasyon borularından yapılan bir otel kimin dikkatini çekmez ki? 2004 yılında Andreas Straus tarafından açılan oteldeki odalar en fazla iki kişinin kalabileceği boyutlarda ve borular yani odalar yıl içerisinde ülkenin farklı parklarına da taşınabiliyorlar. Yani aynı zamanda gezici otel olma özelliği de taşıyan işletme, genellikle farklı konaklama deneyimi yaşamak isteyen turistlere hizmet veriyor.

Dünyanın en küçük oteliyle tanışın!
''Şahin Yuvası'' yeni sahibini arıyor!

''Şahin Yuvası'' yeni sahibini arıyor!Arizona’daki bu ev, “Dünyanın en uzun müstakil evi” olarak biliniyor. Falcon Nest, Türkçesiyle “Şahin Yuvası” adını taşıyan ev 10 katlı ve 38 metre uzunluğunda.

''Şahin Yuvası'' yeni sahibini arıyor!
Apartman dairesini botaniğe çevirdi!

Apartman dairesini botaniğe çevirdi!Hollanda'da yaşayan Freddy Schoonen apartman dairesini satışa çıkardı. Ancak bu daire öyle bildiğiniz diğer dairelere benzemiyor.

Apartman dairesini botaniğe çevirdi!

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA