Konut Haberleri
29 Eki 2022 12:33 Son Güncelleme: 29 Eki 2022 12:40

Zeray İnşaat’ın Ankara’daki ilk konut projesi tanıtıldı

İnşaat sektörüne yenilikçi bir bakış açısıyla birbirinden farklı projelerle adını duyuran Zeray İnşaat, “Future Deluxe City Ankara” isimli projeyi tanıttı. Taç şeklindeki mimarisi ile dikkat çekecek olan Zeray Future Deluxe City’nin yaklaşık 2 milyar liraya mal olacağı öğrenildi

Zeray İnşaat’ın Ankara’daki ilk konut projesi tanıtıldı

Ankara'nın Etimesgut ilçesi Bağlıca bölgesindeki ‘Zeray Future Deluxe City’ satış ofisinde düzenlenen tanıtım törenine, Zeray Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, Zeray İnşaat Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şüheda Turoğlu, Zeray İnşaat Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aytül Ayhan, Zeray İnşaat Satış Müdürü Ebru İzin ile çok sayıda davetli katıldı.

Zeray’ın yeni yatırımlarından Kocaeli’ndeki Esil Kartepe ve Dora Hill projelerinin ardından satışa sunduğu Zeray Future Deluxe City’de her şey yaşamı bütünleyen tüm detaylarıyla hayatı ayrıcalıklı kılmak için tasarlandı. Zeray Future Deluxe City, cafe lounge’ı, spa havuzu, kapalı sosyal tesisi, fitness, yoga, pilates ve hobi alanları ile lüks yaşam anlayışına yeni bir boyut kazandırıyor. Tüm bunların yanı sıra Zeray Future Deluxe City, dinlenme alanları, tenis kortu, basketbol sahası, amfi tiyatro ve daha birçok özelliğiyle de projesinde yer alan kitleye sunacağı ortak yaşam alanları ile yaşama artı değer katıyor. Ayrıca her bloğun altında kapalı otopark katının yer aldığı projenin, toplam inşaat süresi 630 gün olarak planlanarak 30 Haziran 2024'te teslim edilmesi hedefleniyor.

‘BÖLGEDE BİRÇOK ARAZİ ANLAŞMASI SAĞLADIK’

Gayrimenkul sektöründe 14 yılı geride bırakarak 40’ıncı projesini geliştirdiklerini ifade eden Zeray Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, “Projelerimizle bulunduğumuz bölgeyi kalkındıran ve kalkındıracak olan bir değer üretiyoruz. Ülkemiz gelişmeleri doğrultusunda bugün yatırımlarını doğru planlayanlar kazanabilecektir. Bizler de şirket içerisinde oluşturduğumuz kişiye özel esnek ödeme planları ve bankalarla yaptığımız garantörlük gibi anlaşmalar ile kendi kitlemize bu değeri bugünden sunabiliyoruz. Bu nedenlerle bulunduğumuz Bağlıca’nın Batı Şehri olarak tanımlanan bölgede birçok arazi anlaşması sağladık” dedi.

‘BÖLGEDEKİ İLK YATIRIMLARI OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR’

Zeki Zeray, projelerinin bölgedeki ilk yatırımları olma özelliğini taşıdığını kaydederek, “Bölgede yeni bir merkez oluşturduğumuzdan, Başkentimizi, 10, 20 ve 50 yıl sonrasını öngörerek planlamalarımızı yapıyoruz. Önemi ve heyecanı üst boyutta bu nedenle. Projemiz, ilk olmanın değeri ve önemiyle farklı boyutta olmalı bilinci ile tasarlandığından bendeki uyandırdığı izlenim Türkiye'de bir benzerinin olmadığıdır. Aslında bu boyutta uç ifadeler kullanmak istemiyorum fakat bugünkü sürece ulaşana dek, arka planda çok emek sarf edildi. Anlatacak aktaracak çok husus var fakat her zamanki gibi ancak üreterek, göstererek anlaşılabileceğimizi biliyoruz. Başkent’e böyle hâkim, böylesine potansiyel barındıran Bağlıca’nın bu Batı Şehri ilk adımı bekliyormuş ve bu cesareti bölge firmalarından da önce Zeray göstermiştir. Ankara’nın Zeray ile bütünleşeceğini, projemizin kısa sürede sahiplenileceğini bekliyorum” diye konuştu.

‘DAİREYE ÖZEL HAVUZ VE TERAS KULLANIM ALANLARI BULUNUYOR’

Zeray Future Deluxe City’nin, Zeray İnşaat’ın Başkent’e adım projesi olması sebebiyle önemini ifade eden Zeray İnşaat Satış Müdürü Ebru İzin, şunları söyledi:

“Projemiz, Ankara’nın gelişmeye ve değerlenmeye en müsait yeni yerleşim bölgesi Etimesgut Bağlıca’da, proje isminin de karşılığı olarak geleceğin lüks şehrine yaraşır bir konseptte, daire içinde müstakil hayatın yaşanabileceği, nitelikli konut anlayışının çok üzerinde geliştirildi. 21 kata kadar yükselen dikey mimari ile tasarlanmış 4 blokta çoğunluğu 4+1 olmak üzere toplam 338 bağımsız bölümden oluşan Zeray Future Deluxe City’de çeşitli konseptlerde 1+1 ve 2+1’den oluşan 56 ünite de yer alıyor. Tüm cephelerimiz manzaranın keyfine doyasıya varabilmeniz için boy camlarla tasarlandı. Projenin ortak kullanım alanlarındaki geniş peyzaj alanları yanı sıra bahçe katlarında daireye özel keyifli doğal bahçe kullanım alanları bulunurken, ara katlarda dairelere mimarisiyle bütünleşen estetik balkon alanları eşlik ediyor. Blokların en üst katında ise daireye özel havuz ve teras kullanım alanları bulunuyor. Göz alıcı mimarisinin yanında PentHouse deneyimiyle de modern ve lüks bir yaşama olanak sağlıyor. Yalnızca tasarımında değil daire içindeki detaylarda da bağımsız bölümlerde yer alan hamam ve saunasından, el işçiliği estetik asma tavanlara, benzerine rastlanmayan mobilya uygulamaları ve malzeme seçimlerine kadar projeye özgü birçok detay titizlikle düşünüldü. Temmuz ayında başladığımız ön talep sürecinden bugüne yüzlerce kişi projemize ilgi gösterdi. Lansman satışlarımızın aynı ilgiyle süreceğini ve talebin de artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Proje ilgililerine kendi bünyemizde ya da banka kredili kişiye özel esnek, avantajlı ödeme planları sunabiliyoruz.”

‘EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ DIŞ MİMARİSİ VE TASARIMI’

Zeray İnşaat Satıştan Sorumlu Genel Müdür yardımcısı Şüheda Turoğlu ise, projenin en önemli özelliğinin dış mimarisi ve tasarımı olduğunu söyleyerek, “Etkileyici ve göz alıcı tac şeklinde bir mimariye sahip. Bunun paralelinde daire için detaylarıyla da özel el işçiliği uygulamalarına kadar müstakil bir hayatın konforunu bir daire içerisinde sığdırdık. Bununla birlikte projemizin sosyal donatılarında açık gölet alanları, kapalı spa havuzu, kapalı-açık çocuk oyun alanları, hobi alanları. Bahçe kullanım alanları, ara katta yer alan balkonlar ve en üst katta yer alan penthouse dairelerde özel havuz kullanım alanlarıyla beraber birçok opsiyon sunabiliyoruz” dedi.