Yurtdışı-Yabancı Yatırım
09 Eki 2013 13:34 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 00:36

Vadistanbul,Cityscape Fuarı’nda yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu

Vadistanbul, Dubai Cityscape Fuarı'nda yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu

Vadistanbul,Cityscape Fuarı’nda yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu
Son yıllarda gayrimenkul yatırımının adresi haline gelen Türkiye'nin en büyük projelerinden Vadistanbul, Dubai Cityscape Fuarı'nda yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu. Birçok ülkeden katılan gayrimenkul projelerinin arasında öne çıkan Vadistanbul, fuar boyunca yüzlerce kişiyi standında ağırladı.
 
Türkiye inşaat sektörün önde gelen firmalarından Artaş İnşaat - Avrupa Konutları, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat'ın ortaklığıyla hayata geçirilen Vadistanbul, 8 – 10 Ekim tarihleri arasında Dubai ‘de düzenlenen Cityscape Fuarı'nda yatırımcıların ilgi odağı oldu.
 
Yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği Vadistanbul, konut etabının yanı sıra kurumsal firmaların dikkatini çeken AVM, otel ve ticari alanlarının yer aldığı ikinci etabıyla da öne çıktı
 
Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nde (International PropertyAwards Europe 2013)  ödüle layık görülen Vadistanbul, donatılarıyla inşaat sektöründe önemli bir noktaya ulaşıyor.
 
Mimarisinde dünyaca ünlü SOM Architecture ve Türkiye'nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design Group'un imzası bulunan Vadistanbul, mimari açıdan da sembol niteliğinde bir değere sahip.
 
İnşa edildiği bölgenin dönüşümünde büyük rol oynayan Vadistanbul, bölgedeki sanayi alanlarının taşınmasıyla birlikte çevrenin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlıyor.
 
TEM Otoyolu'nun yanı başında konumlandırılan Vadistanbul, konumu itibariyle Maslak ve Büyükdere Cadde'sinin alternatifi niteliğinde bir değere sahip.
 
Konut bloklarının yanı sıra ofis, alışveriş ve yaşam alanlarıyla da İstanbulluların buluşma noktası olacak Vadistanbul, Ayazağa'nın yeni bir merkez olmasını sağlıyor.
 
Avrupa ve Arap ülkelerinin de dikkatini çeken Vadistanbul'un 1.111 konuttan oluşan etabında dairelerin %60'ı sahiplerini buldu.
 
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SANAYİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
 
3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik alanda geliştirilen projede; 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip  5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.
 
Proje özellikleriyle birçok ilke imza atılacak Vadistanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip.
 
İnşaat sektörünün devlerini bir araya getiren Vadistanbul arsa hariç 1 milyar 500 milyon TL'lik yatırım bedeliyle hayata geçiriliyor.
 
İLK ETABIN %45'iTAMAMLANDI
 
Türkiye'nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesi olarak öne çıkan Vadistanbul'da ilk etabın %45'i tamamlandı.
 
İstanbul'un en değerli bölgelerinden Ayazağa'da hayata geçirilen Vadistanbul, TEM, Metro, üçüncü havaalanıve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkânı sağlayan bir yaşam merkezi olacak.
 
Üç yıl içinde İstanbul'un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadistanbul'da 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks daireler yer alıyor  fiyatlar ise 455.000 bin TL'den başlıyor.
 
TÜRKİYE'NİN İLK ÖZEL METROSU
 
Proje dahilinde Türkiye'nin ilk özel metrosu da Vadistanbul'un içinden geçecek. Vadi İstanbul'a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak.
 
Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı'nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi'yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor.