Gündem
05 Haz 2018 18:44 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:50

Uber denetimleri sosyeteyi de 'vurdu'

Sabah yazarı Bülent Cankurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bitti o iş" dediği UBER'le ilgili olarak Demirören ve Sabancı ailelerinin de ‘mağdur’ olduğunu yazdı

Uber denetimleri sosyeteyi de 'vurdu'
Sabah yazarı Bülent Cankurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bitti o iş" dediği UBER'le ilgili olarak Demirören ve Sabancı ailelerinin de ‘mağdur’ olduğunu yazdı: "TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Arzu Sabancı, oğulları Hacı ve Hakan Sabancı ile Işıl Reçber'in minibüsleri de, birçok kez Uber aracı sanılıp polis kontrolüne takılmış."


Cankurt'un ‘Sosyete UBER mağduru oldu' başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

"Uber biter mi, bitmez mi, yazılıp çiziliyor! Dünyanın En Değerli Markaları listesine bu yıl ilk kez giren Uber'in biteceğini hiç sanmıyorum. Yalnız, mağduriyetleri taksiciler gibi olmasa da, sosyetede de ciddi Uber mağdurları mevcut!

‘UBER'İN DE TERCİH ETTİĞİ MİNİBÜSLERİ KULLANAN SOSYETİK İSİMLER, ELİ SOPALI TAKSİCİLERDEN DE, UBER'E CEZA YAĞDIRAN POLİSLERDEN DE ÇOK ÇEKİYORLARMIŞ!!!'

Evet, yanlış okumadınız! Konforuna düşkün oldukları için, Uber'in de tercih ettiği minibüsleri kullanan sosyetik isimler, eli sopalı taksicilerden de, Uber'e ceza yağdıran polislerden de çok çekiyorlarmış!!!

 
'UBER ARACI SANILIP POLİS KONTROLÜNE TAKILMIŞLAR' 

Ünlülerin, içini dayayıp döşettikleri, eşleri dostlarıyla rahat rahat oturdukları ve şoförlerinin kullandığı minibüsleri, Uber aracı sanılıp sık sık ya taksicilerin tacizine uğruyormuş ya da trafik kontrolüne takılıyormuş. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Arzu Sabancı, oğulları Hacı ve Hakan Sabancı ile Işıl Reçber'in minibüsleri de, birçok kez Uber aracı sanılıp polis kontrolüne takılmış.

‘UBER-TAKSİ SAVAŞININ BÜYÜK MAĞDURLARI BİZİM SOSYETİKLER'

Yıldırım Demirören herkes tarafından tanındığı için sorun yaşamamış ama diğerleri araçlarının kendilerine ait olduğunu ispatlamak zorunda kalmış. Anlayacağınız, Uber-taksi savaşının büyük mağdurları bizim sosyetikler. Bakalım, sorunun çözülüp mağduriyetlerinin bitmesini mi bekleyecekler yoksa minibüslerini satıp ciplere mi dönecekler…"