Politika
27 Kas 2020 10:32 Son Güncelleme: 15 Ara 2020 09:56

Trump sonunda söyledi: Beyaz Saray'ı bırakacağım!

ABD'deki Başkanlık seçimlerinin ardından koltuğu bırakmaya niyetli görünmeyen Trump nihayet "Beyaz Saray'ı bırakacağım" cümlesini kurdu.

Trump sonunda söyledi: Beyaz Saray'ı bırakacağım!

ABD Başkanı Donald Trump ilk kez "Beyaz Saray'ı bırakacağım" diyerek seçim sonrası süren tartışmalarda 'teslim bayrağını' gösterdi. 

Trump, Seçiciler Kurulunun Joe Biden'ın başkanlığını kesinleştirmesi durumunda Beyaz Saray'ı bırakacağını söyledi. 

Başkan Trump, Beyaz Saray'da Şükran Günü dolayısıyla ülke dışında görev yapan Amerikan askerleri ile gerçekleştirdiği video konferans sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

SEÇİMLERE HİLE KARIŞTIRILDI

Trump, Demokratların seçimlere hile karıştırdığı ve asıl kazananın kendileri olduğu iddialarını tekrarlad: "Bildiğim bir şey var ki o da Joe Biden'ın gerçekte 80 milyon oy almadığı. Ayrıca Biden, Barack Obama'nın siyahi oy rekorunu da kıramadı." 

KABULLENMEK ZOR AMA...

Ülkede seçim sonuçlarını belirleyen Seçiciler Kurulunun, kazananın Biden olmasını onaylaması durumunda görevi bırakıp, bırakmayacağının sorulması üzerine Trump, "Seçim sonuçlarını kabullenmek zor çünkü ortada büyük çaplı bir usulsüzlük var. Seçiciler Kurulu, Joe Biden'ın başkanlığını onaylarsa yanlış yapar ancak tabii ki Beyaz Saray'ı bırakırım, bunu biliyorsunuz." ifadesini kullandı.

Trump, seçimlerde Demokratların usulsüzlük yaptığı konusunda ısrarını sürdürerek, "Seçim sistemi altyapısında üçüncü dünya ülkesi gibiyiz." yorumunda bulundu.

 

ETİKETLER
#Trump