Konut Haberleri
19 Eki 2012 21:41 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 00:05

Topbaş'tan Maslak açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maslak ve Ayazağa bölgelerinin Şişli'den alınarak Sarıyer Belediyesi'ne bağlanmasını yorumladı.

Topbaş'tan Maslak açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , TBMM İçişleri Komisyonu'nda kabul edilen tasarıyla Türkiye’nin en önemli iş ve ticaret merkezleri arasında yer alan Maslak ve Ayazağa bölgelerinin Şişli'den alınarak Sarıyer Belediyesi'ne bağlanmasını yorumladı.

Konuyla ilgili soru üzerine Topbaş şunları söyledi:  "Bu ilçelerde, hizmet alanlar itibariyle baktığınız zaman birbirinden kopuklukları olan, çok az uçlarla birbirine bağlı olan yerleşim alanları var ve bu konuyla ilgili zaman zaman ilçe belediyelerinden, ilçe halkından gelen talepleri parlamentodaki İstanbul milletvekilleri değerlendiriyorlar" dedi. Sarıyer ile Şişli'yi, Arnavutköy ile Çatalca'yı ilgilendiren bazı mahallelerdeki düzenleme taleplerinin, 2 İstanbul milletvekilinin önergesiyle komisyona verildiğini anlatan Topbaş, "Tabi bu daha görüşülecek, üzerinde tartışılacak, parlamentomuz bakacak, değerlendirme ona göre olacak. Burada doğrusu neyse o olmalıdır. Halkın, hizmet noktasında bir zafiyete ve sıkıntıya uğramaması gerekmektedir. Burada, şunun altını özellikle çizmek isterim ki, siyasi mülahazalarla bunun yapılmadığına inanıyorum, yapılmaması da gerekir. Eğer bir gereklilik varsa değerlendirilir, yoksa da böyle bir talep komisyonda veya mecliste geldiği zaman ona göre kararlar verilir" diye konuştu.