Güncel
12 Ara 2020 09:19 Son Güncelleme: 12 Ara 2020 10:33

TOKİ arsaları cazip fiyatlarla satışa sunuluyor! Hangi illerde? Şartlar ne?

TOKİ Türkiye genelinde dev arsa satış kampanyası yapıyor. Muhammen bedeli 1 milyar 222 milyon 83 bin 854 lira olan toplam 2 milyon 42 bin 382 metrekare büyüklüğündeki 141 arsa satışı için duyuru yapıldı. TOKİ arsalarının satışında yüzde 25 peşinat 60 ay vade imkanı sunuluyor.

TOKİ arsaları cazip fiyatlarla satışa sunuluyor! Hangi illerde? Şartlar ne?

Arsa yatırımı yapmak isteyen ya da konut için arsa arayanlar gözünü TOKİ'nin 141 arsa kampanyasına çevirdi. TOKİ yurt genelindeki 141 arsasını cazip şartlarla satışa çıkarıyor. Mevcut arsa stoğunu nakite çevirmek amacıyla yatırımcının beğenisine sunulan TOKİ arsaları ihale ile satılacak. Muhammen bedeli 1 milyar 222 milyon 83 bin 854 lira olan toplam 2 milyon 42 bin 382 metrekare büyüklüğündeki arsa stokunu TOKİ nakite çevirmek için harekete geçti.

TOKİ, sosyal konut projelerinde kullanmak üzere pek çok arsayı satarak nakite çevirecek. TOKİ arsaları satışı için özel bir müzayede düzenlenecek. TOKİ arsa satışı için şartlar neler? TOKİ arsaları satışı ne zaman yapılacak? Haberimizin içinde...

TOKİ Türkiye'nin 81 ilinde sosyal konut projelerini hayata kazandırırken, elindeki arsaları da nakite çeviriyor. Yatırımcıların ilgisini çekebilecek 141 TOKİ arsası cazip şartlarla satılacak.

Açık artırma yöntemiyle satılacak olan TOKİ arsaları için duyuru yapıldı. TOKİ arsaları hangi illerde? Arsa yatırımcıları için cazip olanaklar sunacağını duyuran TOKİ, 141 adet arsanın satış müzayedesi hakkında duyuru yayınladı.

TOKİ ARSA SATIŞ VE KİRALAMA İHALESİ ŞARTLARI

Konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat, 60 ay vadeyle sahip olunabilecek.

Muhammen bedeli 1 milyar 222 milyon 83 bin 854 lira olan toplam 2 milyon 42 bin 382 metrekare büyüklüğündeki, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Nevşehir, Niğde, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van'da bulunan 141 arsa, açık artırmayla satılacak.

Osmaniye'de iki, Konya'da bir arsanın kiraya sunulacağı açık artırma, 24-25 Aralık'ta 10.30 ve 14.00 saatlerinde dört ayrı oturum halinde yapılacak. 

Oturumlar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de emlakyonetim.com.tr teklif verilebilecek.

Arsalar yüzde 25 peşinat, 60 ay vade imkanıyla satılacak Arsa yatırımı yapmak isteyenler için kaçırılmayacak önemli bir müzayede gerçekleştirecek olan TOKİ'den fırsat niteliğinde uygun şart ve koşullarla arsa müzayedesi.

Konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ile akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara alıcılar, yüzde 25 peşinat, 60 ay vade seçeneğiyle beğendiği arsayı satın alma fırsatı bu müzayedede yapılabilecek.

Satışa sunulan arsalar arasında Ankara Sincan Saraycık'ta konut ve ticaret alanları, Yenimahalle'de akaryakıt istasyon alanı, Antalya Konyaaltı'nda konut alanları, Çanakkale'de konut alanları, Elazığ'da plansız alanlar, Hatay'da ticaret ve konut alanları, İstanbul Başakşehir'de özel sağlık tesisi alanı ve Sarıyer'de park ve dinlenme alanları yer alıyor.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye toki.gov.tr ile emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.