Güncel
29 Oca 2021 09:05 Son Güncelleme: 29 Oca 2021 09:22

TOKİ Ankara'da 152 konutu açık satışa koydu! Çekiliş yok kura yok

TOKİ tarafından Ankara'daki 4 projede açık satış duyurusu yapıldı. İkamet şartı olmayan ve çekilişsiz, kurasız yapılacak olan satışlarla ilgili detaylar açıklandı.

TOKİ Ankara'da 152 konutu açık satışa koydu! Çekiliş yok kura yok

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara'daki 4 projede açık satış yapılacağı duyuruldu.

Toplamda 152 konutun ikamet şartı olmaksızın, çekiliş ve kurasız olarak satışa çıkarıldığı duyuruldu.

Kura olmayan konutlardan alabilecek vatandaşlar başvurularını Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden yapacaklar. Konutlara dair satış detayları ise kurum tarafından 4 farklı duyuru ile paylaşıldı.

TOKİ, Ankara'da inşa ettiği projelerinde yer alan 152 konutu satışı çıkardı. Bu konut projelerden 3 tanesi orta gelir grubunda bulunan konutlar için olurken 1 tanesi ise alt gelir grubunda yer alan konutlardan olacak. 

TOKİ ANKARA'DA AÇIK SATIŞ KAMPANYASI

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyurulara göre kurum 147 adet orta gelir grubu konut satışı yapacak. Bu konutların tamamı için başvurular daha esnek şartlarda olacak. İkamet şartı olmayan konutlar genel koşulların sağlanmasıyla yapılacak. 

Orta gelir grubu konut satışlarının tamamına başvurular açık satış ile olacak. Açık satışlarda vatandaşlar başvurularını önşartsız olarak yapacaklar. Kura olmayan konut satışlarında başvuru önceliğine göre satışlar tamamlanacak. 

Alt gelir grubu için satışa çıkarılan konutlarda ise ikamet şartı uygulanacak. Yalnızca 5 konut alt gelir şartıyla satılacak. Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 2. Etap konutlarından yapılacak konut satışları ise özel satış imkanları ile sunuldu. 

 KONUT SATIŞI YAPILAN PROJELER

DÜŞÜK PEŞİNAT UZUN VADE 

TOKİ Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan konutlar yüzde 10, yüzde 12 ve yüzde 20 gibi peşinat ödemeleri ile yapılacak. Müşteriler gelir durumlarına göre 120 ay ve daha yukarı vade seçenekleri ile borçlarını ödeyebilecekler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan Ankara konutları için başvurular Halkbank yada Ziraat Bankası üzerinden yapılabilecek.