Konut Haberleri
04 Eki 2012 08:40 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 00:02

THY bir rekora daha imza attı

91 ülkeyle "En fazla ülkeye uçan hava yolu şirketi" unvanını yeni reklam filmiyle kutlayan THY, İstiklal Marşı'nı farklı enstrümanlarla dünyaya duyurdu

THY bir rekora daha imza attı

Türk Hava Yolları, 91 ülkeye uçuş gerçekleştirerek kırılması zor bir rekora imza attı. Dünyada en fazla ülkeye uçan hava yolu olduklarını söyleyen THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, "Son olarak listeye Moritanya'yı ekledik ve dünyanın hemen hemen yarısına ulaştık" dedi. 5 kıtadaki 91 ülkedeki destinasyon sayısının 204'e ulaştığını anlatan Topçu, "bununla ilgili bir reklam filmi hazırlamaya karar verdik.

MİLLİ GURUR OLDUK

Dünyanın farklı coğrafyalarından farklı kültürleri barındıran enstrümanlarıyla İstiklal Marşımızı dünyaya dinlettirmek istedik" diye konuştu. Çin'den Brezilya'ya, Arap çöllerinden Hindistan sokaklarına kadar yerel müzik alet- leriyle seslendirilen İstiklal Marşı'nın çalındığı yeni reklam filminin büyük ilgi gördüğünü ve duygusal anlar yaşattığını vurgulayan Topçu, "Bu film bizim uluslar arası bir marka olduğumuzu, farklı kültürleri barındırdığımızı milli gurur olduğumuzu simgeliyor" dedi. Topçu, 88 ülkeyle kendilerini Fransız Air France'ın takip ettiğini kaydederek, "Bu yıl sonuna kadar 10-12 yeni destinasyonu daha ekleyerek kapatmak istiyoruz. Dünyada uçulmadık yer bırakmamak istiyoruz" diye konuştu.

Sabah