Teknoloji
10 Eyl 2020 09:39 Son Güncelleme: 10 Eyl 2020 09:49

Tesla "rekor" düşüşün ardından nefes aldı

Otomobil üreticisi Tesla tarihinin en sert düşüşünü gerçekleştirmesinin ardından kayıplarının bir kısmını geri aldı

Tesla "rekor" düşüşün ardından nefes aldı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla Inc.'nin hisse senetleri, Salı günü yüzde 21 ile tarihinin en kötü gününü geçirmesinin ardından Çarşamba günü toparlandı ve yüzde 10.92 yukarıda kapandı.

Tesla dün seansın tamamını yeşil bölgede geçirdi ve öğleden sonraki işlemlerde istikrarlı bir şekilde yükselerek, 369 dolardaki seans zirvesinin emen altında 366.28 dolardan kapandı.

Bu güçlü seyre karşın, Tesla son dönemdeki keskin kayıplarının tamamını geri alamadı ve hisseler bu ay yüzde 26 aşağıda. Bu düşüş, şirketin bu ayın başlarında 5 milyar dolarlık hisse arzında bulunması, şirketin dışarıdaki en büyük hissedarının pozisyonunu azaltması, hissenin sürpriz bir şekilde gösterge endekse dahil edilememesi, General Motors'un şirketin rakiplerinden birine ortak olması ve teknoloji hisselerindeki değerlemelerin çok yüksek seviyelere çıkmasına gibi nedenlere bağlanıyor.

 Elon Musk'ın kurduğu Tesla'ya Salı günü gelen yoğun satışları, şirketin beklentilerin tersine Standard & Poor's 500 (S&P 500) Endeksi'ne dahil edilmemesi tetikledi.