Güncel
08 Oca 2021 08:24 Son Güncelleme: 08 Oca 2021 08:44

Tahincioğlu'ndan yeni yılın ilk projesi: Nidapark Çengelköy

2020 yılını 2 milyar 250 milyon TL’lik satış ile kapatan Tahincioğlu, yeni yıla yeni proje ile başlıyor. Tahincioğlu'nun yeni projesi Nidapark Çengelköy, Boğaziçi manzaralı ve yatay mimarili olacak.

Tahincioğlu'ndan yeni yılın ilk projesi: Nidapark Çengelköy

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, 2021 yılının ilk projesini duyurdu. Tahincioğlu'nun ilk projesi Nidapark Çenkelgöy adıyla yükselecek. 

Özcan Tahincioğlu, 2020 yılını değerlendirerek 2021 yılı için de ilk proje duyurusunu yaptı. Tahincioğlu, 2 milyar 250 milyon TL’lik satış rakamıyla yılı 2020 yılını tamamladıklarını belirterek, 2021 yılı hedeflerini de açıkladı. 

TAHİNCİOĞLU'NUN 2020 DEĞERLENDİRMESİ 

Özcan Tahincioğlu 2020 yılını şöyle değerlendirdi:

 “Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile birlikte ülkemizde de tüm sektörlerin oldukça zorlandığı bir yılı geride bıraktık. Umarım 2021 yılı ülkemiz ve insanlık için umut verici bir yıl olur. Biz Tahincioğlu olarak sektörün lider kuruluşu olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle bu değişim ve dönüşüme hızla adapte olup, çözümler üretmeye çalıştık. 2020 yılı içerisinde; Türkiye’de bir ilk olarak pandemiye uygun çok fonksiyonlu konutlar geliştirdik. Emlak Konut GYO  güvencesi ile hayata geçirdiğimiz Nidapark Küçükyalı projemiz içerisinde yer alan Nidapark Küçükyalı Kınalı etabımızın teslimlerini tamamladık. Ayrıca, özellikle pandemi döneminde en çok ihtiyaç duyulan açık hava mağazacılığı konseptinde geliştirdiğimiz ‘Palladium Cadde Küçükyalı’ mağazalarını satışa çıkardık. Müşterilerimizin devam eden beklentilerini de göz önüne alarak, ‘Akıllı Yatırım ve Ödeme Modeli’ni geliştirdik. Bu yeni finansal çözümümüz sayesinde sadece daire veya ofis değil, dükkan gibi ticari ünite sahibi olmak isteyenler de banka kredisine başvurmalarına gerek kalmadan, vade farkı, dosya masrafı ve hayat sigortası gibi ek ödemeler olmadan ve en önemlisi ödemeye 2. yılda başlama imkanına sahip oldular. Geçtiğimiz yıl; 20 bin kişi call center’ımızı arayarak bizlerden bilgi talebinde bulundu, 10 bini aşkın kişi satış ofislerimizi ziyaret etti.  Web sitesi ziyareti sayımız 500 bini bulurken, websitemiz üzerinden 50 bin kişiye projelerimiz hakkında bilgi verdik. Bunların sonucunda 2020’de toplamda 750 bağımsız bölüm satışı gerçekleştirdik. Müşterilerimizin bize olan inancı sayesinde hayata geçirdiğimiz tüm projelerde yoğun ilgiyle karşılaşıyoruz ve birçok projemiz satış rekoru kırıyor. Tüm bu gelişmeler sayesinde yıl sonuna kadar ulaşmayı hedeflediğimiz satış hedefimizi aşarak 2020’yi 2 milyar 250 milyon TL’nin üzerinde bir satış rakamı ile kapattık."

PALLADIUM ATAŞEHİR DEVREDİLDİ 
 
Özcan Tahincioğlu, 2020 yılının sonunda, Anadolu Yakası’nda inşa ettikleri Palladium Ataşehir’in Ak Portföy Yönetimi A.Ş. Dördüncü Gayrimenkul Yatırım Fonu’na devir işlemini de tamamladıklarını hatırlattı. Konu ile ilgili değerlendirmelerine devam eden Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu: “Bireysel yatırımcılar kadar, birikimlerine değer katmak isteyen kurumsal yatırımcıların da konut, ofis ve alışveriş merkezi projelerimizi yakından takip ettiği şirketler arasında yer alıyoruz. Fonların, yatırımcılarına cazip getiriler sunmak için bizim projelerimizi tercih etmesini de bunun en güzel örneği olarak gösterebiliriz. Bugüne kadar Ziraat GYO, Vakıf GYO, Vakıf Katılım, Ak Portföy, İş Portföy, Ünlü Portföy ve Re-pie Portföy gibi portföy yönetim şirketlerinin gayrimenkul fonlarına gerçekleştirdiğimiz ofis binaları, alışveriş merkezi, ofis katları ve konutları içeren 330 milyon Amerikan Doları’nı aşan kurumsal toplu satış gerçekleştirilmiştir."

PALLADIUM KAYAŞEHİR SATILDI
 
Daha önce de inşaat halindeki Palladium Kayaşehir projesini bir başka GYO’a sattıklarını hatırlatan Tahincioğlu, “AVM sektöründeki mevcudiyetimizi, halen faaliyette bulunan ‘Palladium Antakya’ ve sağlıklı alışveriş konseptine uygun olarak inşaatı devam eden açık hava alışveriş merkezi niteliğindeki ‘Palladium Cadde Küçükyalı’ ile sürdürmekteyiz. 2021 yılında daha çok ana iş konumuza odaklanıp pandemi sebebi ile değişen ihtiyaç ve taleplere cevap verecek kendi alanımızda yeni iş kolları geliştirip yöneteceğiz. Bu sürecimiz ile ilgili ilk adımları Tahincioğlu Yönetim Hizmet A.Ş. ve Nidapark Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş. adı altında  iki yeni firma kurarak başladık. 2021’de yeni firmalarımızı da hayata geçirmeyi planlıyoruz” diye vurguladı.
 
2021 YILININ İLK PROJESİ: ÇENGELKÖY NİDAPARK
 
Tahincioğlu, 2021 yılının ilk prajesini nde duyurusunu yaptı. Özcan Tahincioğlu, yeni yılın ilk çeyreğinde Çengelköy’de Boğaziçi manzaralı Nidapark Çengelköy markasıyla ilk projelerinin yükseleceğini söyledi. Boğaziçi manzaralı Çengelköy Nidapark az katlı mimarili, bahçeli ve geniş teraslı olacak. Tahincioğlu, Nidapark Çengelköy’den konut sahibi olmak isteyenler için cazip ödeme planları sunacaklarını belirtti.