Kira
21 Ara 2020 11:36 Son Güncelleme: 21 Ara 2020 11:52

Suzan Sabancı Dinçer yalısının 6 aylık kirasını alamayınca icra gönderdi

Cemiyet hayatına bomba gibi düşen habere göre Suzan Sabancı Dinçer, yalısında kiracısına 6 aylık kirayı ödemediği için icra gönderdi. İcra memurları evdeki 30'dan fazla pahalı markalı çantayı haciz etti.

Suzan Sabancı Dinçer yalısının 6 aylık kirasını alamayınca icra gönderdi

Suzan Sabancı Dinçer, yalısında oturan iş insanı Işık Keçeci Aşur’u 6 aylık kirasını ödemediği gerekçesiyle icraya verdi.

Yalıya gelen 35. İstanbul İcra Müdürlüğü memurları, Aşur’un evinde bulunan bazıları 25 bin Euro değerinde olan 30’un üzerindeki lüks marka çantaya haciz uyguladı.

Suzan Sabancı Dinçer'den yalısında oturan iş insanı Işık Keçeci Aşur'a haciz şoku... Sabah'tan Evren Abdullahoğlu'nun haberine göre; Dinçer yalısında oturan Aşur'u 6 aylık kirasını ödemediği gerekçesiyle icraya verdi. 

İddialara göre iş insanı Işık Keçeci Aşur'a, Boğaz'daki yalısını kiraladı fakat Aşur sonrasında sözleşme şartlarını yerine getirmeyip 6 aylık kira bedelini ödemedi. Sabancı Dinçer de, tahliye taahhütnamesine rağmen evi boşaltmayan ve kira ödemeyen Aşur hakkında avukatı Osman Hacıbekiroğlu vasıtasıyla icra takibi başlattı.

35. İstanbul İcra Müdürlüğü memurları, 2020/26887 E. sayılı dosyanın takibi için geçen hafta yalıya gitti.

LÜTFEN ELDİVEN TAKIN 

Memurlar 1.400 TL için işlem yaptı. Aşur'un evinde bazıları 25 bin Euro değerinde olan 30'un üzerinde lüks marka çanta bulundu. Aşur, çantaların kıymetli olduğunu söyleyip haciz sırasında elpen takılmasını ve hassas davranılmasını talep etti. Haciz memurları Aşur'un bu talebini yerine getirdi. 

Haciz sonrasında açıklama yapan iş insanı Işık Keçeci Aşur şu açıklamada bulundu: "Mahkemelik bir olay yok, o yanlış! Ben Dinçer Ailesi'yle yıllarca iyi arkadaşlık yaptım. Ama onlar bana karşı anlayış göstermediler. Ben bu yaptıklarını, belden aşağı bir hareket olarak görüyorum."