Konut Haberleri
26 Ara 2023 09:19 Son Güncelleme: 26 Ara 2023 09:20

Sosyetede ev sahibi-kiracı kavgası! Ünlü çift mahkemelik oldu!

Sosyete dünyasının tanınmış isimlerinden Can- Ahu Has kiracı olarak oturdukları ev satıldıktan sonra tahliye sözleşmesine uymayınca yeni ev sahibi ile mahkemelik oldu.

Sosyetede ev sahibi-kiracı kavgası! Ünlü çift mahkemelik oldu!

Sosyetenin ünlü isimlerinden Can ve Ahu Has, geçtiğimiz yıllarda Zincirlikuyu’da lüks bir siteden ev kiraladı. Evin sahibi Caroline Koç, geçen yıl evi Tülay Alpaslan’a sattı. Evin yeni sahibi Tülay Alpaslan, Can Has’tan kontratlarının bittiği 1 Temmuz 2023’te daireyi boşaltacaklarına dair tahliye taahhütnamesi aldı. Has çifti daireyi boşaltmayınca yeni ev sahibi ile mahkemelik oldu.

Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt’un bugünkü yazısına göre, evden çıkmak istemeyen Can-Ahu Has çifti karşı dava açtı. Ancak ünlü çift bu davaları kaybetti.

Evden çıkmak istemeyen çift dava sürecini istinaf mahkemesine taşıdı.

Bülent Cankurt’un yazısının tamamı şu şekilde:

“Zincirlikuyu'daki meşhur rezidansta kirada oturan, iş dünyası ve sosyetenin ünlü isimlerinden Can Has ile eşi Ahu Has'ın, ev sahiplerini çileden çıkardıklarını öğrendim. Can Has, daireyi Caroline Koç'tan kiralamış ancak Caroline Hanım, geçen yıl, Tülay Alpaslan adlı bir kadına evi satmış. Ama satmadan önce Can Has'a bilgi verip kontratın bittiğini 1 Temmuz 2023'de daireyi boşaltacağına dair noterden tahliye taahhüdü almış.

Fakat temmuzda Has çifti evden çıkmamış. Hatta evden çıkmamak ve süreci uzatmak için Ahu Has'ın, haziran ayında, eşi Can Has'a, "Bu bir aile evi ve benden habersiz taahhütname veremezsin" deyip dava açtığı ortaya çıkmış.

Ardından Can Has da imzaladığı taahhütnamenin iptali için dava açmış. İkisi de davaları kaybetmiş ama bu kez de istinaf mahkemesine başvurmuşlar. Şimdi oradan gelecek kararı bekliyorlarmış. Has çifti, istinafta da kaybederlerse bakalım hangi yollara başvuracak. Bu arada evin sahibi Tülay Alpaslan'ın, "Ben bu insanların ismini duyardım ve saygın iş insanları olarak bilirdim, yanılmışım. Beni çok zor durumda bıraktılar" deyip eşine dostuna dert yanıyormuş. Haksız da sayılmaz!!!”