Konut Haberleri
06 Kas 2017 10:15 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:32

Soma şehit aileleri evlerine kavuştu!

Soma faciasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri, evlerine kavuştu. Doğuş Grubu'nun inşa ettiği konutlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle sahiplerine teslim edildi.

Soma şehit aileleri evlerine kavuştu!
Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri, evlerine kavuştu. Doğuş Grubu'nun yaptırdığı evler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle sahiplerine teslim edildi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu konutları Soma şehitlerinin ailelerine kazandıran Doğuş Holding'i, Sayın Ferit Şahenk'i şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum" dedi.

'Milletim adına tebrik ediyorum'

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Açılıştaki önemli hizmet Soma'daki elim kazada hayatlarını kaybeden madencilerimize Doğuş Holding tarafından yaptırılan 301 konutun teslimidir. Maden kazasının hemen ardından hem devletimizin ilgili kurumları hem de özel sektörümüz harekete geçerek madencilerimizin geride bıraktıkları ailelerine sahip çıktılar. Okulu, camisi ve diğer sosyal birimleriyle bu konutları Soma şehitlerinin ailelerine kazandıran Doğuş Holding'i, Sayın Ferit Şahenk'i şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum" dedi.

'Anlamlı bir proje'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da törendeki konuşmasında şunları kaydetti: "Çok güzel bir açılış töreninde bir aradayız. Ekonomik değeri 1 milyar lirayı aşan bir açılış için bir aradayız. İçinde kamu ve özel birçok alanda özel projeler var. Ama içindeki en duygulu en anlamlılarından bir tanesi Soma’daki şehitlerimiz noktasında hayırsever işadamlarımız tarafından yapılan 301 konut. Bizler cumhurbaşkanımızın bize koyduğu çıtaya erişmek için özellikle Enerji Bakanlığı olarak her zamankinden çok çalışmaya devam edeceğiz.”