Konut Haberleri
21 Kas 2016 12:44 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 04:50

RTÜK'ün Boğaz'a nazır yalı daireleri satıldı

2014 yılında ilk kez ihalaye çıkarılan RTÜK'e ait Kanlıca'daki 2 yalı dairesinde tam 300 bin lira indirime gidildi ve daireler satıldı...

RTÜK'ün Boğaz'a nazır yalı daireleri satıldı
RTÜK, Boğaz manzaralı yalı dairelerinde indirime gitti. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) İstanbul Beykoz Kanlıca’daki Boğaz manzaralı iki dairesinin yeni sahibi İstanbul’un emlak zengini Tekin Esen oldu. RTÜK yetkilileri, Kartal Yuvasını birçok kez satışa çıkardıklarını ancak her seferinde düşük teklif gelmesi nedeniyle iptal ettiklerini belirttiler. Hürriyet’in haberinden sonra dokuz teklif geldiğini, fiyatın da beklentilerin üzerine çıktığını söylediler.

RTÜK’ün 24 Ekim’de açtığı ihaleye Almanya’dan bile ilgi oldu; 16 Kasım’daki ihalede 9 teklif sahibi yarıştı. Oldukça çekişmeli geçen ihaleyi İstanbul’un kira zenginlerinden, İstiklal Caddesi’ndeki Narmanlı Han’ın da ortaklarından Tekin Esen kazandı. 178 metrekare büyüklüğündeki iki ayrı daireden birincisi 3 milyon 400 bin liraya; diğeri de 3 milyon 750 bin liraya satıldı. Böylece yüzde 8 KDV ile birlikte toplam satış tutarı 8 milyon liraya yaklaştı.


ETİKETLER
#RTÜK #rtük yalı