Konut Haberleri
11 Şub 2020 12:56 Son Güncelleme: 11 Şub 2020 13:10

Rönesans'tan Rusya'da tek seferde rekor satış! Ofis katlarının tamamı!

Rönesans Holding'in Rusya'daki en büyük yatırım projelerinden Neva Towers'ta "rekor satış" haberi geldi. Rus medyasında da yankı bulan habere göre,  Rusya'nın önde gelen ticari gayrimenkul yatırım fonlarından Metrika Investments, Rönesans’ın Moscow City'de inşa ettiği Neva Towers'ın toplam 56 bin 158 metrekarelik ofis katlarını satın aldı. 

Rönesans'tan Rusya'da tek seferde rekor satış! Ofis katlarının tamamı!

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Renaissance Development ve Metrika Investment arasında imzalanan bu anlaşma, Rusya ticari gayrimenkul piyasasının tarihinde,  tek seferde yapılmış en büyük satış.

SSCB sonrası Moskova'nın yeni modern yüzünü yansıtan, başkentin iş ve yaşam merkezini buluşturan Moscow City'de  Rönesans'ın kendi kaynaklarından 1,2 milyar dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen Neva Towers, iki çok katlı yüksek binadan oluşuyor. 345 metre yüksekliğe sahip 79 katlı bir konut binası ve 65 katlı bir ofis binasından oluşan projenin brüt bina alanı 357 bin metrekare.

Renaissance Development Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Mutlu anlaşmayla ilgili olarak, “Moskova’da geliştirdiğimiz Neva Towers projemiz, bölgenin en çok talep gören ve en başarılı projesi konumunda. Ticari gayrimenkul piyasasının önde gelen oyuncularından biri olan Metrika Investments ile bu denli büyük bir anlaşmaya vardığımız için mutluyuz. Ortaklarımızın vizyoner yaklaşımı ve iş yapış biçimi, şirketimizin öncelikleri olan birinci sınıf profesyonel mülk yönetimi ve servisinin garantisi niteliğindedir. Bu anlaşmanın tüm taraflar için başarılı olmasını dilerim” dedi.