Konut Haberleri
12 Haz 2018 13:37 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:51

Pana Yapı mağdurları Fikirtepe'de çadır kurdu

1000 aile, dizi film sektöründen sonra inşaat sektörüne de giren Pana Yapı'nın Fikirtepe'deki projeleri tamamlamasını bekliyor. Kira yardımı da alamadıklarını söyleyen aileler seslerini duyurmak için proje alanına çadır kurdu.

Pana Yapı mağdurları Fikirtepe'de çadır kurdu
İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm mağdurları sorunlarına çözüm bekliyor. Pana Yapı bölgede başladığı inşaat projelerini yaklaşık 2 yıldır durdurdu ve gerekçe olarak finansman sıkıntısını gösterdi. Firmayla anlaşan, evleri yıkılan ancak yenisi yapılmayan vatandaş ise mağdur. Kira yardımı da alamadıklarını belirten aileler kamudan yardım bekliyor. 1000 aile, dizi film sektöründen sonra inşaat sektörüne de giren şirketin projeleri tamamlamasını bekliyor. Seslerini duyurmak isteyen mağdur ailelerden biri proje alanına çadır kurdu. 

Taşeron işçilik yapan, evli iki çocuk babası Mehmet Karataş “Bayram geldi, evsiz kaldık, 2 çocuk okutuyorum, eşim işsiz, müteahhit işi terk etti, bir yıldır kira alamıyorum, artık gücüm kalmadı. Eskiden riskli de olsa bir evim vardı şimdi ortada kaldım. Aç susuz kalıp ev sahibi olmuştuk biri gelip yılların emeğini aldı. 6 aydır kiramı ödeyemiyorum, evimi boşaltmak zorundayım. Çadırda kalmaktan başka çarem yok” dedi. Aile, Brooklyn Dream adlı projesinin şantiye alanına kurdukları çadırda yaşamaya başlayacak. Vatandaş, Pana Yapı’nın şirketi olan ve dönüşüm projelerini yapan Selimoğlu İnşaat hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Şirketin sahibi Raci Şaşmaz ise şirketinin eski yetkililerini dolandırıcılıkla suçladı ve onlar hakkında duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan yöneticiler serbest bırakıldı.