Konut Haberleri
08 Kas 2017 08:46 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:32

NEF'ten Bitcoin ile ev satışı açıklaması!

Bitcoin'in gayrimenkul sektörüne girmesinin ardından, sanal paranın yakın gelecekteki işlevselliği Digital Money Konferansı’nda değerlendirildi. Konferansa katılan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, bu sistemin daha hızlı ve güvenilir bir altyapıda geliştirebileceğine değindi.

NEF'ten Bitcoin ile ev satışı açıklaması!
Bitcoin'de yaşanan büyük değer artışı, gayrimenkul sektörünü de etkisi altına almaya başladı. Harvard Business Review tarafından gerçekleştirilen Digital Money Konferansı’nda sektörün önde gelen isimleri tarafından kripto paralar ve Blockchain konuşuldu.

NefStyle sosyal medya hesapları tarafından yayınlanan Digital Money Konferansı’nın içeriğine göre, Akbank Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş‘ın moderatörlüğünde “Dijital Paranın Sektörlere Etkisi” tartışıldı. Konuklar arasında, Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, yemeksepeti.com Kurucu Ortağı Nevzat Aydın ve Kibar Holding CEO’su Tamer Saka bulundu.

NefStyle sosyal medya hesaplarından etkinlik hakkında duyurduğu içeriğe göre; Dijital paraların ve Blockchain teknolojilerinin gayrimenkul sektörü üzerindeki etkisi ve gelişimini anlatan Timur, aynı zamanda Dubai ve İsveç’te dijital para birimi olan Bitcoin ile gayrimenkul satışının başladığına, bu konuda öncü olan şirketlerin daha çok fayda sağlayacağına ve sistemlerini daha hızlı ve güvenilir bir altyapıda geliştirebileceğine değindi.

Gelecekte mümkün...

Daha önce Ankara‘da Miavita projesi, Bitcoin ile ev satışlarını başlattığını duyurmuştu. Şimdi ise gözler Nef ve onun gibi büyük firmalara döndü.

Duruma bakıldığında, bu tür firmaların dijital para ile satışlara yönelmesi gelecek için mümkün görünüyor.