Konut Haberleri
26 Tem 2013 14:26 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 00:32

Nef,17 bin kişi arayınca yeni projesinin tarihini bir yıl öne çekti!

Nef, Haliç projesindeki 300'e yakın konut için 17 bin kişinin araması üzerine, 2014'teki projesine bir yıl erken başlayacak

Nef,17 bin kişi arayınca yeni projesinin tarihini bir yıl öne çekti!
Bugüne kadar Kağıthane, Levent ve Kemurburgaz'da 10'a yakın projeye imza atan Nef, gelecek yıl yapmayı planladığı yeni konut projesini, Nef Haliç projesinin büyük ilgi görmesi üzerine bir yıl erkene çekti.  
 
Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, mevcut projelerinin satış hızından dolayı 2014'te planlanan lansmanı 2013'te gerçekleştireceklerini söyledi. İftar yemeğinde gazetecilerle bir araya gelen Timur, “Eylül-ekim aylarında 2 proje lanse etmeyi düşünüyorduk, Haliç projemizde yer alan 300'e yakın konut için yaklaşık 17 bin kişi satış ofisimizi arayarak 3 binden fazla randevu aldı. Projemize olan yoğun ilgi ve satış hızından dolayı, 3. proje lansmanını da 2013 yılı içinde yapmaya karar verdik” dedi. Projelerde satışların çok hızlı olduğu için yabancıya sınırlı sayıda konut satışı yaptıklarını dile getiren Timur, yeni projeler hakkında bilgi verdi. Projelerden birinin Kağıthane'de olacağını, diğerlerinin ise yine Avrupa yakasında ve merkezi lokasyonlarda planlandığını ifade eden Erden Timur, 'merkezi lokasyonu' ise ana ulaşım yollarına yakınlık olarak tanımladı. Timur, Kağıthane'de konumlandıracakları yeni proje için, dünyaca ünlü 5 farklı tasarım ofisinin kendi istekleri ile yeni projenin mimari tasarım yarışmasına katıldığını ve bu doğrultuda yeni projenin oldukça dikkat çekeceğini söyledi. 
 
NEF HALİÇ'E 156 MİLYON LİRA
 
156 milyon liralık yatırım bedeli ile hayata geçirilen Nef Haliç, iki bölümden oluşuyor. 53.778 metrekarelik alana sahip Nef İki Flats'te 289 konut ve 1 mağaza yer alırken, Suites serisinin yeni oyuncusu Nef 47'de ise 59 konut bulunuyor.
 
Uğur KÜÇÜK/Türkiye