Konut Haberleri
18 Ağu 2014 12:59 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 01:41

Nef ve İş'te paylar eşitlendi

Türkiye genelinde projeler geliştirmek için bir araya gelen İş GYO ve Nef, İstanbul Topkapı bölgesindeki projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Nef ve İş'te paylar eşitlendi
Yüzde 75 İş GYO, Yüzde 25 Nef hisse paylaşımı ile satın alınmış olan arazinin mülkiyeti, yeni yapılan satış işlemi ile yüzde 50 – yüzde 50 şeklinde paylaşılacak.

Kentsel dönüşüm kapsamında sektöre katma değer kazandıracak projeler üretmek için bir araya gelen İş GYO ve Nef, geniş bir hedef kitlenin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilecek projesini Topkapı’da, daha önce mülkiyeti Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Şirketi ile Anadolu Cam Sanayi Anonim Şirketi’nden satın alınan arsa üzerinde hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Topkapı’da hayata geçirilecek proje, yeni nesil şehirciliğin öncüsü ve referansı olacak. Şehirleşme konusunda dünyaca kabul görmüş süreçleri, Türkiye’ye taşıyacak olan şirketler gelecekte hayata geçirmeyi planladığı projeler ile kente ve kentlilere değer katmayı hedefliyor.

Nef arazinin yüzde 25’ini, 94 milyon TL’ye satın aldı
Yüzde 75 İş GYO ve yüzde 25 Nef mülkiyet payı ile alınmış olan 80 bin metrekarelik arsanın, yüzde 25’lik kısmı 94 milyon bedel karşılığında, Nef’e devr edildi. Böylece, İş GYO ve Nef’in Zeytinburnu bölgesinde dönüşüme öncülük edecek projesinin arsa mülkiyeti; yeni satış işlemi ile birlikte yüzde 50 oranında eşit olarak paylaşıldı.