Konut Haberleri
04 Ara 2013 12:55 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 00:43

Nef, Kağıthane ve Merter'de iki yeni projeye başlıyor!

Nef'in Kağıthane ve Merter'de hayata geçirmeye hazırlandığı Nef Merter 13 ve Nef Kağıthane 08 projeleri 7 Aralık Cumartesi günü resmi satışlarına başlıyor.

Nef, Kağıthane ve Merter'de iki yeni projeye başlıyor!
Konut satışları tamamlanan Nef Kağıthane 03 ve yoğun ilgi gören Nef Merter 12 ile 23 günde 800’den fazla aileyi ev sahibi yapan Nef,  yine Kağıthane ve Merter’de toplam 510 Milyon TL değerinde iki yeni projesini daha hayata geçiriyor.

İstanbul’un şehir merkezinde, iş dünyasının kalbinin attığı lokasyonlarda yatırım değeri yüksek projeler geliştiren Timur Holding markası Nef, karşılaştığı yoğun talep nedeniyle iki yeni projesini daha, 2013 yılı bitmeden satışa çıkarıyor. İstanbul’un merkezinden uzaklaşmadan konforlu bir konut ve ofis hayatı sunan Nef Merter 13 ve Nef Kağıthane 08; Haziran 2016’da teslim edilecek.

2013’te 1115 konut 461 ofis sattı

Projelerin lansman toplantısında konuşan Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur; 2013 yılının gayrimenkul sektörü ve Nef açısından olumlu bir yıl olduğunu dile getirerek; “2013 yılı Nef için beklentileri karşılayarak büyüdüğümüz bir yıl oldu. Kentsel dönüşüm yatırımları ve kentlerdeki alt yapı çalışmalarının yoğunlaştırılması ile birlikte gayrimenkul sektöründeki projelerde artış yaşandı. Bu artışın taleple karşılık bulması, sektörde canlılık yaşanmasını sağladı” dedi. Erden Timur ayrıca şehirlerimizin yeniden yapılanmasına dönük bir yıl geçirildiğini belirterek; “Sektördeki markalı konut üreticileri olarak daha bilinçli hareket ettik, Türk gayrimenkul sektörünün çıtasını yükselttik. Kentsel dönüşüm için birçok ortaklığa imza attık ve kurucu üyesi olduğumuz Kentsel Vizyon Platformu ile birlikte dönüşüme yeni bir yaklaşım kazandırdık” dedi.

Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur ayrıca; “Sektör olarak pozitif gelişmelerin yaşandığı 2013 yılında, biz de Nef olarak 1115 konut ve 461 ofis sattık ve sene bitmeden iki yeni projemiz ile bu başarıyı taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Nef’in 2013 yılı içinde sektörde yaptığı iş birliği anlaşmalarına da değinen Erden Timur; “Şehirleşme konusunda dünyaca kabul görmüş süreçleri, kentsel dönüşüm çerçevesinde ülkemize taşıyarak yeni nesil şehirciliğin öncüsü olmak için İş GYO ile yaptığımız uzun soluklu ortaklığın ilk projesini Zeytinburnu’nda gerçekleştireceğiz. 2014 yılında gerçekleştirmeyi planladığımız proje için şimdiden çalışmalara başladık” şeklinde konuştu.

23 günde 800’den fazla aileyi ev sahibi yaptı

Toplantının devamında söz alan Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik; “Eylül ayı sonunda satışına başladığımız Nef Kağıthane 03 ve Nef Merter 12 ile toplam 900 konut için 40 binin üzerinde bilgi talebi aldık, 23 günde 800’den fazla aileyi ev sahibi yaptık. 335 adet konutun tamamı satılan Nef Kağıthane 03 ve 565 adet konutun %80’in satıldığı Nef Merter 12 projelerine gelen yoğun ilgi nedeniyle, yeni projelerimiz Nef Kağıthane 08 ve Nef Merter 13’ün satışını öne çektik” dedi.

Projelerinin toplam değerinin 510 Milyon TL olduğunu belirten Selçuk Çelik ayrıca; “Projelerimizin mimarlarını, dünyaca ünlü mimarlık ofislerinin katıldığı bir yarışma ile belirledik. Foldhome ve Foldoffice konseptlerinin de yer aldığı yeni projelerimizde; havuz, PlayStation odası, sinema odası, açık hava sineması, müzik odası, misafir odaları, fitness salonu, kişisel gelişim stüdyosu, basketbol sahası, mini futbol sahası, davet salonu, toplantı odası, gusto odası, barbekü alanı, parti ve karaoke odası, hobi odası gibi ünitelerle hayata renk katan yaşam alanları bulunuyor” diyerek açıklamalarına devam etti.

Nef Merter 13 ile yeni bir yaşam kompleksi geliyor

Bakırköy’den Zincirlikuyu’ya kadar uzanan aksta çalışan ve eğitim gören kişiler için cazip bir lokasyon olan Merter'de yer alan Nef Merter 13, her biri 14 katlı dört konut ve 13 katlı bir home-office bloğundan oluşuyor. 11 bin metrekarelik bir arsa üzerine inşa edilecek projede 672 konut, 168 home-office ve 37 mağaza yer alıyor. 45 ile 179 metrekare arasında değişen konut ve 43 ile 73 metrekare arasında değişen home-office ünitelerine sahip projenin mimarisi için dünyaca ünlü mimari grup Add-On ile çalışılırken; Foldhome ve Foldoffice üniteleri ve iç mekanlar ise dünyanın en iyi 20 endüstriyel tasarımcısından 12’si tarafından tasarlanıyor.

Nef Merter 13; iç avlu şeklinde tasarlanan meydan konsepti içerisinde yer alan mağazaları, alışveriş ve yemek alanları ile birlikte site sakinlerine ve bölgeye yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin hemen yanında Yeşil Kundura’nın bitişiğinde yer alan Nef Merter 13, metrobüs ve tramvay hattına yürüme mesafesinde konumlanıyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 konutların bulunduğu projede fiyatlar; büyüklüğe, kata ve konuma göre değişmekle beraber 220.000 TL’den başlıyor.

Nef Kağıthane 08 ile İstanbul’un merkezinde ayrıcalıklı bir yaşam

Son yıllarda yapılan altyapı ve ulaşım yatırımlarıyla yıldızı parlayan Kağıthane, merkezi konumu ve  “Maslak-Levent-Taksim” aksına yakınlığı nedeniyle Avrupa yakasının yeni yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Bölgeye yüksek değer kazandıracak olan Kağıthane Kent ve Kültür Meydanı’nın, Nef Kağıthane 08’in hemen yanında yer alması planlanıyor. Dünyaca ünlü mimarlık ofislerinin katıldığı Nef Kağıthane 08’in tasarım yarışmasını, özgün projeleri ile dikkat çeken Dome+Partners kazandı.

Levent’e 2.5 km, E-5’e 1.5 km, Çağlayan’a 1.5 km, Taksim-Beşiktaş-Dolmabahçe tüneline 2.9 km uzaklıkta bulunan Nef Kağıthane 08’in kapısından çıkıldığında TEM’e 5, Taksim’e ise sadece 7 dakikada ulaşılabiliyor. Ayrıca yakında hizmete girecek olan ihalesi yapılmış Kabataş-Mahmutbey metro hattının bir durağı da Nef Kağıthane 08’e sadece 500 metre uzaklıkta bulunuyor.

40 ile 133 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 toplam 177 adet dairenin bulunduğu proje 11 ve 14 katlı iki konut bloğundan oluşuyor. Projede konut fiyatları büyüklüğe, kata ve konuma göre değişmekle beraber 190.000 TL’den başlıyor.


Nef’te projeler garanti altında

Erden Timur; “Sektörün iş yapış modelini iyileştirmek için rol model olma vizyonumuzla, 2014 yılında da insanlığa ve şehre değer katan farklı projelere imza atmaya devam edeceğiz. Türkiye’de ilk ve tek olarak Nef tarafından uygulanan Garantili Proje Sistemi ile projelerin maliyetini daha inşaata ve satışa başlamadan ilk günden bankada güvence altına alıyoruz. Böylece projelerimizin teslimini hiçbir satış yapma zorunluluğu olmaksızın, projenin ilk gününden itibaren garantiliyoruz. Mevcut sigorta sistemini daha da geliştirerek şu ana kadar tüm projelerimizde uyguladığımız Garantili Proje Sistemi, Nef Kağıthane 08 ve Nef Merter 13 projelerimizde de yer alacak” diyerek sözlerine devam etti.

Nef New York ofisi açıldı, Dubai ofisi yakında

Geçtiğimiz hafta içinde Empire State binasında Nef New York ofisini açtıklarını belirten Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur sözlerine şu şekilde devam etti; “Önümüzdeki on sene içerisinde gayrimenkul sektöründe uluslararası bir marka olma hedefimiz çerçevesinde açtığımız New York ofisimiz ile bu bölgedeki tasarımcı ve yatırımcılarla iş birliğimizi artırarak aynı zamanda yeni bir satış kanalı açtık. Dünyaca ünlü mimarlık ofisleri ve yabancı yatırımcılarla Türkiye ve yurtdışındaki projeler için görüşmelerimiz devam ediyor. Nef Dubai ofisimiz için lokasyonu belirledik, 2014 yılı içinde Nef Dubai ofisimizi de açmayı planlıyoruz.”

Erden Timur ayrıca “Yeni projelerimizin satışı ve pazarlama faaliyetleri 2014 yılının başında da devam edecek. Bu anlamda gayrimenkul sektörünün büyümeye devam edeceğini öngördüğümüz 2014 yılına da Nef olarak hızlı bir giriş yapmayı planlıyoruz” dedi.