Politika
07 Mayıs 2018 16:03 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:47

Muharrem İnce'den 19 Mayıs ve 29 Ekim vaadi: Gençlere 500 lira

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer adaylara televizyonda tartışma çağrısı yaptı. İnce, cumhurbaşkanı seçildiğinde 19 Mayıs ve 29 Ekim'de gençlere 500 lira vereceğini söyledi.

Muharrem İnce'den 19 Mayıs ve 29 Ekim vaadi: Gençlere 500 lira
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,  açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu'nu bugün saat 17.30'da ziyaret edeceğini belirten İnce, "İmza işini herhalde halletti. İmza işinde sıkıntısı da olursa, benim ailem bin kişiliktir. Bin imza orada, kenarda duruyor. İstediği takdirde ailemin imzalarını kendisine verebilirim. Bunu anlatacağım" ifadesini kullandı.

İnce,  başarı dileklerini iletmek için cumhurbaşkanı adaylarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den randevu talebinde bulunduğunu bildirdi.

İnce, şöyle konuştu:

Selahattin Demirtaş’ı Çarşamba günü cezaevinde ziyaret edeceim. Kendisine başarılar dileyeceğim. Kimseyi ayırmayacağım. Sayın Erdoğan, saraya davet ederse saraya, parti merkezine davet ederse parti merkezine gideceğim. Randevu vermezse de canı sağolsun.

Siyasette dile değiştireceğim. Siyasetçiler bilim konuşacak, geleceği konuşacak. Mutluluk, huzur ve barış konuşacak. Bizim derdimiz Sayın Erdoğan’ı değiştirmek, indirmek değil. Bizim derdimiz bozuk düzeni değiştirmek. Bu bozuk düzeni değiştirmediğimiz sürece Erdoğan'ı değiştirsek de sorun çözülmez. Bir mutlu azınlık var. O mutlu azınlıktan başka toplumun ezici bir çoğunluğu, mutsuz, huzursuz. Ben bozuk düzeni değiştirmek için geliyorum. Erdoğan inince ne olur? Döviz, dolar, euro, faizler, işsizlik rakamları, enflasyon, gübre, mazot, benzin fiyatları inerse, Erdoğan da insin be kardeşim oradan. 80 milyon bir yana kendisi bir yana. 80 milyondan daha mı değerli? Medya susmuş, sesini çıkaramıyor. Medyadan, iş dünyasından zerre kadar umudum yok. Ne iş dünyasına ne medya patronlarına güvenim var. Benim umudum millette. Bu fakir, fukara millete güveniyorum. Millet, bu devrimi gerçekleştirecek. Bu fakir fukara millete güveniyorum. Bu millet bu devrimi gerçekleştirecek. Fakir milletime inanıyorum. Çanakkale, Sakarya ve Dumlupınar’da nasıl imanıyla mücadele ettiyse, bu kampanyada da ter akıtacak. İkisinde de iman gerekir. Medya patonlarına güvenim yok, basın mensuplarına güveniyorum.

Siyasette uzay madenciliği tartışacağız. Cumhurbaşkanı meydanlarda bunu konuşacak. Hurafeler tartışılmayacak. Çünkü cumhurbaşkanı meydanlarda bunları konuşacak. Meydanlarda düşünen robotları, ben bunları konuştukça, televizyonlarda da tartışmacılar bunlar olacak. İlk kez kuantum diyen bir cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanının dili bu olunca, Türkiye'nin gündemi de bu olacak. Önümüzdeki günlerde Türkiye için hayallerimi anlatacağım.

19 MAYIS VE 29 EKİM'DE BURS VAADİ

Sayın Erdoğan diyor ki ‘muassır medenniyet seviyesine ulaşacağız’. Sayın Erdoğan sizinle ve diğer adaylarla televizyonda tartışalım. Türkiye ile ilgili konuları tartışalım.
Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde bin lira verilecek mi? Kutluyorum. Benim derdim gençler. Allah'ın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda gençlere ilk müjdemi veriyorum. 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlere 500 lira vereceğiz.

Bu parayı nereden bulacaksın diye soranlara, sarayı 6 ay süreyle halka açacağım. Sonra kapatacağım. Edeceğim tasarrufla gençlere bu bursu vereceğim. 6 ay sonra da sarayı, üniversite sınavında ilk 5 bine giren en zeki çocuklara vereceğim. Bu memleketin en akıllı çocukları orada okuyacak, orayı bir bilim merkezi yapacağım.

"CUMHURBAŞKANINA HAKARET MADDESİNİ KALDIRACAĞIM"

Bir işim daha olacak. Meydanlarda bağırıp çağrılmayacağı için cumhurbaşkanına hakaret de edilmeyecek. Cumhurbaşkanına hakaret maddesini kaldıracağız. Eleştirirse eleştirir, hiç kimseye dava açmayacağım, galiz küfür etmediği sürece."

"SAÇMA SAPAN İŞLER"

İnce'ye, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin cumhurbaşkanı adaylığı için imza verenlere yönelik FETÖ incelemesi yapılması açıklaması da soruldu. İnce, "Bunlar saçma sapan işler. Gereksiz bir tartışmadır" dedi.

İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile ilgili bir soruya “Bilal Erdoğan’ın babasıyla muhattabım” diyerek yanıt verdi.