Güncel
09 Kas 2020 16:07 Son Güncelleme: 09 Kas 2020 16:27

Manavgat Toptancılar Hali ihalesinde 14 firmadan teklif

Manavgat Toptancılar Hali ihalesinde 14 firmadan teklifManavgat Toptancı Hal Kompleksi

Manavgat Toptancılar Hali ihalesinde 14 firmadan teklif

Projesi tamamlanan Manavgat Toptancı Hal Kompleksi için ihale gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan modern toptancı hali için 14 firma teklif verdi. Projenin yaklaşık maliyetinin 48 milyon 438 bin 923 TL olarak hesaplandığı bildirildi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Toptancı Hal Kompleksi için düğmeye bastı. Manavgat'ın Demirciler Mahallesi'ndeki 11 bin 110 metrekare inşaat alanına sahip Toptancı Hal Kompleksi projesi hazırlandı. Halin inşaa işi çıkılan ihalede 14 firma teklif verdi. İhaleyi alan firma Büyükşehir Belediyesi İhale Komisyonu tarafından dosyalardaki evrakların incelenmesi ve tekliflerin değerlendirilmesi sonrası belli olacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat'taki toptancı halinin gereken ihtiyacı karşılamaması üzerine yeni bir hal için harekete geçti. Manavgat Toptancı Hal Kompleksi Projesi'nde, 2 adet giriş kapısı ve güvenlik kulübesi, açık otopark yer alacak.

İdari binanın zemin katında tuvaletler, elektrik odası, zayıf akım odası, 3 adet işyeri, 4 adet dükkan bulunacak. Birinci katta ise yine bay-bayan tuvaletleri, mutfak, restoran, toplantı salonu, mescit, abdesthane, teknik oda ve 4 adet ofis yer alacak. A1 ve A2 blokta 20 adet komisyoncu dükkânları bulunacak. B1 blokta 12 adet tüccar ardiyesi B2 Blok'ta ise 20 adet tüccar ardiyesi olacak. Bodrum katta ise hidrofor odası, yangın suyu odası ve kullanım suyu odası bulunacak. Özel sektörün ve üreticinin yatırımlarını destekleyecek, yaşam ortamlarını iyileştirecek Manavgat Hal Projesi konumuyla da lojistik olarak üreticiye katkı sağlayacak.