Konut Haberleri
24 Eki 2020 11:05 Son Güncelleme: 24 Eki 2020 11:10

Mamak'ta hayrete düşüren kira: 100 TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Araplar Mahallesi'nde 400 konutu 100 TL karşılığı ihtiyaç sahiplerine kiralıyor.

Mamak'ta hayrete düşüren kira: 100 TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ihtiyaç sahipleri için 400 konutu 100 TL karşılığı kiralıyor. Mamak Araplar Mahallesi’nde 2002’de yapılan atıl durumdaki Eserkent Sosyal Konutları’ın tadilat ve tamiratını yaptı.

5 bloktan oluşan 400 beyaz eşyalı 1+1 konutların tamamlanması dolayısıyla 29 Ekim’de ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın katılımıyla tören düzenlenecek. İhtiyaç sahibi evli çiftlere ve 65 yaş üstü vatandaşlara ekonomik yönden destek sağlamak için kira bedeli 100 lira olarak belirlenen ve gerekli tüm tamirat ve tadilatın yapıldığı konutlar 2 yıllık kontratla kiraya verilecek.

Başvurular online olarak alınacak, yoğun talep olması halinde ABB, konutlar için noter huzurunda kura çekecek. Başkan Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “29 Ekim’de her hanede çifte bayram yaşansın istiyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2002 yılında Mamak Araplar Mahallesi’nde yapılan ve 18 yıldır atıl durumda bulunan Eserkent Sosyal Konutlarını yeniden ayağa kaldırdı. Çevresi için güvenlik tehdidine dönüşen boş konutlar iç ve dış cephesiyle sil baştan yenilendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılacak olan toplam 400 daireden oluşan 1+1 konutlar, ihtiyaç sahibi yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlara sosyal amaçlı olarak aylık 100 TL’ye kiraya verilecek. 

 

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından iç ve dış mekanlarda gerçekleştirilen yenileme işlemlerinin tamamlanmasıyla 400 adet beyaz eşyalı (çamaşır makinası, buzdolabı, set üstü ocak-fırın, davlumbaz) 1+1 konutlar 5 bloktan oluşuyor.

Çevre düzenlemesinden dış cephe kaplamaya, boya ve badanadan tesisata kadar gerekli tüm tamirat ve tadilat işlemlerinin yapıldığı konutlar 2 yıllık kontratla kiraya verilecek. Modern görünüme kavuşan ve kapsamlı çalışma sonucunda yenilenen konutlar için başvurular online olarak alınacak. Yoğun talep olması halinde Büyükşehir Belediyesi konutlar için noter huzurunda kura yöntemiyle çekiliş yapacak.