Güncel
19 Ara 2020 16:03 Son Güncelleme: 19 Ara 2020 16:24

Les Ottomans Hatel icradan satılınca eski sahibi Ahu Aysal neler söyledi?

Les Ottomans Otel olarak ünlenen Boğaziçi'nin en kıymetli yalılarından olan Muhsinzade Yalısı'nın satışının ardından Ahu Aysal duygusal bir açıklama yaptı. Les Ottomans Otel'in eski sahibi Aysal, "Bir ayağım toprak altında kaldı" dedi.

Les Ottomans Hatel icradan satılınca eski sahibi Ahu Aysal neler söyledi?

Les Ottomans Otel’in eski sahibi Ahu Aysal, Les Ottomans Otel’in icradan satılmasının ardından ilk kez konuştu. Oteli çocuğu gibi gördüğünü anlatan Aysal, “Bir ayağım toprak altında kaldı” dedi. 

Les Ottomans Otel’in sahibi Ahu Aysal, otelin borçları nedeniyle satılmasının ardından açıklama yaptı. İstanbul 10. İcra Dairesi tarafından düzenlenen ihale önceki gün gerçekleşti. 20 dakikada sonuçlanan ihalenin ardından, 440 milyon TL istenilen otelin yeni sahibi Akbank oldu. Bankanın, şirketten olan alacağına karşılık otelin sahibi olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet'ten Cenker Tezel'in haberine göre; konu hakkında çok üzgün olduğu söyleyen Aysal, “Ben Ünal Aysal beyin işleri bozulunca oteli ona verdim. O da otel için kredi çekti, ödemekte zorlanınca da otel satışa çıktı. Çok üzgünüm ama yapacak bir şey yok. Arkaya bakamazsınız. Olan oldu, otel gitti. Orası benim çocuğum gibiydi, bir ayağım toprak altında kaldı diyebilirim ama geriye de bakamayız” diye konuştu.