İnşaat
26 Oca 2021 11:27 Son Güncelleme: 26 Oca 2021 11:43

Koronavirüs nedeniyle müstakil evlere talep arttı... Rota İzmir'e döndü

Koronavirüs salgını ile birlikte bahçeli ve müstakil evlere artan talep nedeniyle alıcılar rotalarını İzmir'e çevirdi. İstanbul'da artan fiyatlar nedeniyle müstakil ev hayali kuranların tercihi İzmir oldu.

Koronavirüs nedeniyle müstakil evlere talep arttı... Rota İzmir'e döndü

Koranavirüs nedeniyle ihtiyaç duyulan bahçeli, müstakil konut fiyatlarında İstanbul'da yaşanan artış nedeniyle rota İzmir'e çevrildi. Salgın ve depremlerle artan talep nedeniyle alıcılar İzmir'de müstakil konutlara yöneldi. İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerde bahçeli eve talep, geçen yıla oranla yüzde 30 oranında arttı.

Milliyet gazetesindeki haberde işlenen bu konuyla ilgili Sedimega İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Güney Avcı'nın görüşlerine yer verildi. Avcı, talebin artmasıyla Mart 2020’den bu yana İstanbul’daki müstakil ev fiyatlarının da yüzde 30 oranında arttığını vurguladı ve “Bu da konut arayışındaki İstanbulluları, İzmir’e yöneltti” şeklinde konuştu.

Doğa ile iç içe proje

İzmir’de uzun yıllardır insan odaklı birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Avcı, “Pandemi öncesinde bahçeli konut alım süreçleri ortalama 2-3 hafta sürerken, Mart 2020’den bu yana müşterilerimizin daha hızlı karar aldığını gözlemledik. Satış ofisimize gelen misafirlerimiz, öncelikle evlerimizin bahçe kullanım detaylarını, açık alanlarda sunduğumuz imkanları kısaca ne kadar özgür ve huzurlu hissedebileceklerini soruyor.

İzmir Kemalpaşa’da hayata geçirdiğimiz Loft Albero Country Club projemiz, insanların doğal yaşam beklentisini yüzde 100 karşılayan bir konsept olduğu için çok mutluyuz.  İstanbul’da da bahçeli ev fiyatları da son 1 yılda yaklaşık yüzde 30 arttı. Dolayısıyla projemize sadece İzmir değil İstanbul’dan da yoğun bir talep geliyor” diye konuştu.