Güncel
08 Oca 2021 12:01 Son Güncelleme: 08 Oca 2021 16:10

Kocaeli'de lojman ihalesi önümüzdeki hafta! 90 bin TL'den başlıyor

Kocaeli'de ihaleyle satışa çıkacak olan 18 lojman için geri sayım başladı. 90 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılacak olan lojmanlar için yoğun talep olduğu bildiriliyor.

Kocaeli'de lojman ihalesi önümüzdeki hafta! 90 bin TL'den başlıyor

Kocaeli'de lojman satışları için geri sayım başladı. 58 lojmanın ihale usulü ile yapılacak olan satışına yoğun ilgi olduğu bildiriliyor. Fiyatları 90 bin TL'den başlayan lojmanlarla ilgili detaylar haberimizde...

Kamu lojmanlarının satışları zaman zaman gerçekleştiriliyor. Türkiye'nin farklı illerindeki satışlardan biri bu kez Kocaeli'de gerçekleştirilecek. 10 yılını tamamlamış olan kamu lojmanlarının satışı vatandaşların da ilgisini çekiyor. Kocaeli'deki lojman fiyatları 90 bin TL'den başlıyor. 

İhale yoluyla lojman satışları sürüyor. İşte Kocaeli'nde satışa sunulan lojmanların özellikleri…

Türkiye genelinde 10 yılını tamamlamış kamu konutlarının (lojman) satışları sürüyor. Lojmanlar için ihaleler düzenlenirken konutlarda öncelikli alım hakkı, o konutta yaşam süren memura tanınıyor. Eğer memur alım hakkını kullanmazsa konut açık satışa çıkarılıyor.

Kocaeli'nde de lojman satışları başladı. 2021 yılının ilk günlerinde düzenlenecek ihale ile toplam 58 adet lojman satışı yapılacak. Söz konusu satış işlemi, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Satışa sunulan lojmanların ihaleleri 18, 19 ve 20 Ocak 2021 günlerinde İzmit'te bulunan Kocaeli Valiliği binası toplantı salonunda yapılacak. Satışa sunulan lojmanlar; İzmit, Karamürsel, Gölcük ve Kandıra ilçelerinde bulunuyor.

FİYATLAR 90 BİN TL SEVİYESİNDEN BAŞLIYOR

Satışa sunulan lojmanlar arasında İzmit'te toplam 45 adet konut bulunuyor. Bu konutlar 2+1 ve 3+1 daire tipi özellikleri taşıyor. İzmit'in Yenimahalle, Körfez ve Çukurbağ mahallelerinde yer alan lojmanların fiyatları, 90 bin TL'den başlayarak 200 bin TL'ye kadar yükseliyor.

Karamürsel ilçesinde ise 10 adet lojman satışa sunuldu. Tabakhane Mahallesi'nde bulunan bu lojmanların fiyatları 130 bin TL ile 200 bin TL arasında değişiyor.

Kandıra Çarşı Mahallesi'nde 2 adet lojman satışa sunuldu. Bu lojmanların fiyatları 135 bin TL olarak belirlendi. Gölcük'te ise 1 adet lojman, 135 bin TL satış bedeliyle satışa sunuldu.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Kocaeli'nde satışa sunulan lojmanlar için düzenlenecek ihalede, tekliflerin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45'inci maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacağı belirtildi. İhale detaylarına ilişkin tüm bilgilerin Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden öğrenilebileceği kaydedildi.