Ulaşım
16 Eki 2020 14:00 Son Güncelleme: 16 Eki 2020 14:02

Kızılcahamam Tüneli ne zaman açılıyor? Bakan tarihi açıkladı!

2 bin 71 metre uzunluğundaki Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan tünelde çalışmalar son aşamaya geldi. Tünelin açılış tarihini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıkladı.

Kızılcahamam Tüneli ne zaman açılıyor? Bakan tarihi açıkladı!

Kızılcahamam Tüneli'nin açılış tarihini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıkladı. 2 bin 71 metre uzunluğundaki Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan tünelde çalışmalar son aşamaya geldi. Açılış tarihi Kasım 2020... 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Kahramankazan yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.  

Bakan yolun kısa açılacağını belirterek zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli’ni de vatandaşın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Ankara-Kahramankazan yolundaki yapım çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, özetle şöyle konuştu:

SARAY KAVŞAĞI İNŞAASI BAŞLIYOR

“28 kilometrelik bu yolda hummalı bir çalışma var. Şu an bulunduğumuz kavşağın önümüzdeki ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Devam eden diğer kavşak çalışmalarımız da bir an önce bitirilerek bu yol kısa sürede Ankara ve Kahramankazanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bu bölgedeki en önemli kavşaklardan biri de Saray Kavşağı. Arkadaşlarımızla birlikte onun da programlamasını yaptık. Kısa bir süre içerisinde başlayıp hızlıca bitirmek için bir an önce orada da yol alacağız."

KIZILCAHAMAM TÜNELİ KIŞ BAŞLAMADAN

Yine bölgeyi ilgilendiren önemli projelerden birisi Kızılcahamam Tüneli. Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan tünel. 2 bin 71 metre uzunluğundaki bu tünelde de çalışmalar son aşamaya geldi. Şu anda ince işlerini yapıyoruz. Kasım ayı bitmeden, yani kış gelmeden, zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli'ni de vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Önümüzdeki ay içerisinde de oranın açılışı için sizlerle birlikte olacağız.”