Teknoloji
23 Kas 2019 11:59 Son Güncelleme: 23 Kas 2019 12:33

Kırılmaz denilen zırhlı camları tanıtımda kırıldı! Elon Musk'ın zor anları!

Tesla'nın zırhlı pikapının tanıtımında kırılmaz denilen camların kırılması Elon Musk'a zor anlar yaşattı.

Kırılmaz denilen zırhlı camları tanıtımda kırıldı! Elon Musk'ın zor anları!

Tesla’nın CEO'su Elon Musk, ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlediği bir etkinlikte, Amerika’nın en favori aracının elektrikli versiyonu olması amacıyla tasarlanan ‘Cybertruck’ adlı elektrikli pikap kamyonunu tanıttı.

Elon Musk, “Şimdi sürdürülebilir enerjiye ihtiyacımız var. Amerika’da en çok satılan üç aracı da pikap kamyonlar oluşturuyor. Sürdürülebilir enerjiye çözüm üretmek istiyorsak bir pikap araç almak durumundayız” dedi.

Musk, aracın özelliklerini sıralamaya devam ederken sıra, zırhlı camların ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamaya gelince işler ters gitti. Araca atılan metal toplar, beklenenin aksine iki camı da kırdı.

İlk camın kırılmasıyla salonda gülüşmeler yaşanırken, Musk’ın “Belki de çok sertti” dediği görüldü. Ancak çok da sert atılmayan ikinci top da diğer camı çatlattı. Musk da gülerek durumu idare etmeye çalıştı.

Metal renkli olan zırhlı araç için 39 bin dolar başlangıç fiyatı belirlendi. Musk, aracın üretiminin 2021 sonunda başlayacağını söyledi. 

Cybertruck’ın versiyonları ise 49 bin 900 dolar ve 69 bin 900 dolar fiyattan satışa sunulacak.

Zırhlı olarak üretilen pick-up'a ise balyozla tanıtım esnasında test yapıldı. Camı çatlasa da dağılmayan Cybertruck, Musk’ın yüzünde şaşkınlığa neden oldu.