Konut Haberleri
03 Oca 2021 09:18 Son Güncelleme: 03 Oca 2021 09:30

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler 2510 TL taksitle... Pozitif ayrıcalıklı satışlardan kimler yararlanacak

KİPTAŞ'ın İstanbul dışındaki ilk projesinin temeli atıldı. KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinde uygun taksitlerin yanı sıra pozitif ayrıcalık yapılan aileler de dikkat çekiyor. Sağlık çalışanları, şehit aileleri, engelli vatandaşlar, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler bu ayrıcalıktan yararlanacaklar.

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler 2510 TL taksitle... Pozitif ayrıcalıklı satışlardan kimler yararlanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ’ın İzmit Çınar Evler projesinin temeli törenle atıldı. Projedeki konutların yüzde 21'ine denk gelen kısmı şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler, en az yüzde 40 oranında engelli vatandaşlar ve sağlık personeli için ayrıldı. Ön başvuru sürecinin başladığı 143 konut 5 ticari üniteli projede taksitler 2 bin 510 liradan başlıyor.
 
KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin temeli İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in katıldığı törenle atıldı. KİPTAŞ'ın İstanbul dışında ilk projesi olan İzmit Çınar Evler, 40 milyon yatırım bedeliyle hayata geçirilecek.

TAKSİTLER 2 BİN 510 TL'DEN BAŞLIYOR

İzmit Arızlı'da inşa edilen projenin temel atma töreninde konuşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt arsanın 3 ay önce alındığını süratle temel atma sürecine ulaşıldığını belirterek “Evi olmayan vatandaşlara fırsat eşitliği sağlayarak ev sahibi yapmayı amaçlıyoruz.” dedi. Ali Kurt, toplam dört blokta 143 konut 5 ticari birimden oluşan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler’in ödeme şartlarını da açıkladı.


Projedeki daireler peşin 274 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Bunun yanısıra asgarî peşinat tutarı 27 bin 405 TL’den başlayan daireler için 120 ay 2 bin 510 liradan başlayan vadelerle ödeme olanağı bulunuyor. Ali Kurt, “Taksitlerimizde asgari ücretin altına inmek için çok çaba sarf ettik ve bunu başardık. Bankalardan aldığımız özel finans oranı sayesinde aylık taksitlerimiz 2 bin 510 liradan başlıyor.” dedi

18 AYDA TAMAMLANACAK
 
Ali Kurt, KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin insan ve çevre odaklı olduğunu belirterek, bu amaçla düzenledikleri ankete 10 bin vatandaşın katıldığını söyledi. Erken teslim için çalışacaklarını belirten Ali Kurt, projeyi 18 ayda tamamlamayı planladıklarını ifade etti.
 
Projenin sağlıklı, huzurlu, kaliteli, afet odaklı ve yenilikçi anlayışa sahip olduğunu ifade eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "Sosyal konut deyince kutu kutu evler değil, nitelikli, daha kaliteli, hakkıyla yapılmış konut projelerinin hayata geçmesi için örnek oluşturuyor. Belki daire sayısı az ama yaratacağı etki büyük olacak." dedi.

POZİTİF AYRICALIK TANINAN AİLELER

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinde 2+1 dairelerin yüzde 21'i şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için en az yüzde 40’ı ise engelli vatandaşlar ile kamu ve özel sağlık kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen tüm sağlık personeli için ayrıldı.
 
SON BAŞVURU TARİHİ 18 OCAK

Hiç evi olmayanlara yönelik inşa edilen projeye başvuru için 500 lira ön müracaat bedeli yatırılması gerekiyor. Ön başvuruların internet üzerinden de yapılabildiği proje için son başvuru tarihi 18 Ocak 2021 olarak açıklanırken, başvuru sayısının konut adedinden fazla olması halinde kura çekilişi yapılacağı belirtildi.

4 BLOKTAN OLUŞUYOR 

Projede 103 adet 87 ve 93 metrekarelik 2+1 kullanımlı daire bulunuyor. 40 adet de 144 metrekareden oluşan 3+1 kullanımlı dairenin bulunduğu proje 4 blok üzerinde yükselecek. Banka kredisiyle satın almak isteyenler için aylık sabit 2 bin 510 lira ve 3 bin 406 lira arasında taksit seçenekleri yer alıyor. 27 bin 405 TL peşinat ve 2 bin 509 TL taksitle konut sahibi olma olanağı sunuluyor. Proje için 120 ay sabit taksit olanağı sağlanıyor.