Konut Haberleri
16 Oca 2021 17:34 Son Güncelleme: 16 Oca 2021 17:47

KİPTAŞ Çınar Evler projesi için son 3 gün! Kimler başvurabilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ, ilk kez İstanbul dışında bir projeyi hayata geçirmek için harekete geçti. Temeli törenle atılan İzmit'teki Çınar Evler projesine başvurular için son gün... KİPTAŞ Çınar Evler projesinden kimler ev sahibi olabilir? Şartlar neler?

KİPTAŞ Çınar Evler projesi için son 3 gün! Kimler başvurabilir?

Depreme dayanıklı, modern ve ulaşılabilir bir sosyal konut projesi olarak hayata geçirilen KİPTAŞ Çınar Evler'in başvuruları 3 gün sonra sona eriyor.

Depreme dayanıklı, modern ve ulaşılabilir bir sosyal konut projesi olarak hayata geçirilen ve toplamda 143 konutun yer aldığı KİPTAŞ Çınar Evler projesinin temeli 28 Aralık'ta atılmıştı.

KİPTAŞ'ın İstanbul dışında hayata geçirdiği ilk proje olma özelliğine sahip olan KİPTAŞ Çınar Evler'de 2+1 ve 3+1 konut tipleri bulunuyor. 

103 adet 2+1, 40 adet 3+1 konuta yer verilen projede dairelerin büyüklükleri 93 metrekare ve 124 metrekare olarak belirlendi. 

Konutların 274 bin 50 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu projede ön başvuru süreci 18 ocak'ta sona erecek. 

4 blok halinde hayata geçirilen projede, 5 dükkan yer alıyor. Projeye başvuru için 500 TL ön müracaat bedeli talep ediliyor. 

KİMLER BAŞVURABİLİR

Başvuru sahibinin TC vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait evinin olmaması, daha önce Kiptaş’tan konut satın almamış olması gerekiyor.

Ebeveynleri ile yaşayan 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler üzerine evi olmaması durumunda projeye başvurabillir. 

Ön başvuru bedelini banka havalesi/eft ile yapan, kura sonucunda hak sahibi olamayanlar ve yedek üyelere başvuru bedeli kura çekilişinden itibaren 5 iş günü içerisinde aynen ve faizsiz olarak iade edilecektir.

Ön başvuru bedelini kredi kartı ile ödeyen ve kura sonucunda hak sahibi olamayanlar ile yedek üyelere ise en geç 09.02.2021 tarihinde aynen ve faizsiz olarak iade edilecektir.

Ön başvuru ödemesi havale/eft ile yapılmışsa paranın ödendiği İBAN numarasına, ödeme kredi kartıyla yapılmışsa tahsil edildiği kredi kartına iade edilecektir.

Proje kapsamında 27 bin 405 TL peşinat ve 120 ay sabit taksit fırsatı sunuluyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

Ön müracaat bedeli Garanti Bankası'nın tüm şubelerinden (masrafsız) KİPTAŞ hesabına yatırılacak. Ardından, KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürlüğü'ne ön kayıt müracaatı yapılacak. Proje için ayrıca internet üzerinden de başvuru yapılabilecek.