Gündem
06 Eki 2020 16:51 Son Güncelleme: 06 Eki 2020 17:00

Japonya vize uyarısı yaptı! Turist kabul edilmeyecek

Japonya'ya vizesiz seyahat edilemeyecek. Türkiye'den vizesiz seyahat edilebilen ülkelerden biri olan Japonya'dan uyarı geldi. Ülkeye vizesiz giriş yasak. Turistlik seyahatler kabul edilmeyecek.

Japonya vize uyarısı yaptı! Turist kabul edilmeyecek

Japonya, corona virüs salgını nedeniyle vize önlemi aldı. Ülkeye vizesiz giriş yasaklandı. Turistik gezi için ise tamamen yasak getirildi. Ülkeye turist olarak girmek mümkün olmayacak. 

Japonya, Türkiye'den vizesiz olarak girilebilen ülkelerden biriydi. 1 Ekim 2020 itibarıyla vizesiz seyahatin sonlandığı duyuruldu. 

Japon yetkililer vizesiz seyahatin kaldırılmasına corona virüs salgınını sebep gösterdi. Buna göre, Japonya turistik amaçlı seyahatleri de kabul etmeyecek.

Konuyla ilgili olarak SHGM internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Japonya’nın Ankara Büyükelçiliğinden alınan Nota kapsamında, vatandaşlarımızın 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Japonya’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekeceği bildirilmiştir. Ayrıca, söz konusu Notada, uygulamanın salgın kapsamında alınması zorunlu görülen bir önlem olarak değerlendirilmesi gerektiği ifade edilmekte olup, Japonya’ya turistik seyahatlerin mümkün olmayacağı ve bununla birlikte tüm resmi pasaportların vizeden muaf olacakları bildirilmektedir"

ETİKETLER
#Japonya