Konut Haberleri
24 Tem 2017 08:46 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:18

İşte Bill Gates'in teknolojik kalesi!

Microsoft'un kurucusu olan Bill Gates'in evi bu zamana kadar yapılan en iyi yapıları bile geride bırakıyor. Gates'in devasa evinde yok yok. Ünlü deha, evinde de teknolojiye yer ver vererek bu muhteşem evi benzersiz bir teknoloji kalesine dönüştürdü.

İşte Bill Gates'in teknolojik kalesi!
Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in Washington’un kasabasına inşa edilen 6070 metrekarelik devasa evi Xanadu 2.0, görenleri hayrete düşürüyor. 

Bill Gates, 1988 yılında aldığı arsaya 7 yıl süren uzun uğraşlar sonucu Bohlin Cywinski Jackson ve Cutler-Anderson’un yardımlarıyla tam da istediği gibi bir ev inşa ediyor.Gates’e 63.2 milyon dolara mal olan bu yapıda yüzme havuzundan trambolin odasına, 23 arabalık garajından tiyatro salonuna kadar tüm detaylar mevcut.

Öyle ki malikane 220 metrekarelik salonu ile 200 kişiye akşam yemeği partisi verme imkanı sunuyor. 24 banyosu ve 6 tane tam donanımlı mutfağı bulunan bu malikanede Bill Gates ailesi ve misafirleri tam bir lüks içinde mutlu mesut zaman geçiriyor.

Bill Gates'in komşularıyla arsa sınırı konusunda sıkıntı yaşamamak için evinin önünden kaynağını Washington Gölü’nden alan yapay bir akarsu dahi var. 
KONU TEKNOLOJİ OLUNCA...

Konu teknoloji ve bilgisayar konusunda bir deha olan Bill Gates olunca evinin de şaşırtan teknolojilerle dolu olması elbette ki yadırganmıyor. Ama yine de kişiye özel ısı ve ışık ayarı yapan odaları duyunca insan bir nebze de olsa şaşırmıyor değil.

Bill Gates geliştirdiği ve misafirlerine verdiği özel çipler sayesinde bir odadan diğer odaya geçtiğinizde odadaki ısı ve ışık oranı sizin çipinizde belirttiğiniz değerlere göre ayarlanıyor. Bunun yanında duvarların arkasına gizlenmiş ses sistemleri ile siz evin hangi bölgesinde dolaşırsanız dolaşın ses sizi takip ediyor. Hatta su altı müzik sistemi sayesinde havuzda bile!

Duvarlara yerleştirilen ve değeri on binlerce dolarla ifade edilen akıllı ve devasa ekranlar sayesinde misafirler istedikleri görüntüyü ya da tabloyu seçerek odalarını kendi isteklerine göre dekore edebiliyorlar. Bu da Bill Gates’in misafiri olmanın bile ne denli bir ayrıcalık olduğunu gözler önüne seriyor.

DEVASA KİTAPLIK

Kitaplara olan ilgisi Bill Gates’in evine 200 metrekarelik teknoloji harikası bir kütüphane olarak yansıyor. Son teknoloji aydınlatma sistemleri ve 2 adet dönen gizli kitaplığın bulunduğu alanda 16. yüzyıldan nadide eserler de yer alıyor. Bill Gates’in 1994 yılında 30.8 milyon dolar karşılığı satın aldığı, 16. yüzyıldan kalma Leonardo da Vinci el yazması olan Codex Leicester kitabı kütüphanenin en değerli üyesi olarak ön plana çıkıyor.