Konut Haberleri
30 Oca 2017 09:45 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 04:58

İstanbul'un bu 5 ilçesi ihya oluyor

İstanbul'un Küçükçekmece, Pendik, Ümraniye, Esenyurt, Bağcılar ilçelerinde hızlı nüfus artışına oranla arsa ve evlerinde metre kare fiyatları yükseliyor.

İstanbul'un bu 5 ilçesi ihya oluyor
İstanbul'da hızla kalabalıklaşan ilçelerde ev ve arsa fiyatları dudak uçuklatıyor... Nüfus artışında ilk sıralarda olan Küçükçekmece, Pendik, Ümraniye, Esenyurt, Bağcılar gibi ilçelerde satılık ve kiralık evler başta olmak üzere arsaların metre kara fiyatları 3 bin 143 TL başlıyor.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinde konut fiyatlarında hızlı artış gözleniyor. Sahibindex emlak Endeksi verilerine göre Küçükçekmece’de son üç yılda satılık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 27,4 artarken, kiralık konutlarda metrekare fiyatları ise yüzde 29,3 arttı.

Habertürk'te yer alan bilgilere göre Küçükçekmece’de satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 3 bin 143 TL, kiralıkların ise ortalama metrekare fiyatı 14 TL oldu. Bağcılar, Esenyurt, Ümraniye ve Pendik’te de metrekare fiyatlarında artış yaşanıyor. Bağcılar’da satılık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 57.2, kiralıklarda ise yüzde 31.5 yükseldi.

Ümraniye’de satılık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 40.8, kiralık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 37.3 arttı. Pendik İlçesi’nde ise aynı dönemde satılık konutlarda metrekare fiyatlarında yüzde 43, kiralıkta ise yüzde 26.4’lük artış yaşandı