Kent Haberleri
10 Eki 2013 08:45 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 00:36

İş GYO ve Nef'in ilk projesinin yeri belli oldu! 320 Milyon TL'ye arsa satın aldılar!

Kentsel dönüşüm kapsamında projeler üretmek için bir araya gelen İş GYO ve Nef, uzun vadeli bu ortaklığın ilk projesinin yerini belirledi

İş GYO ve Nef'in ilk projesinin yeri belli oldu! 320 Milyon TL'ye arsa satın aldılar!
Kentsel ve bölgesel dönüşüm kapsamında bir araya gelen İş GYO ve Nef, ilk projelerini İstanbul’un son dönemde en çok konuşulan ilçesi Zeytinburnu’nda geliştirmek üzere 320 Milyon TL değerinde arsa satın aldı.
 
Kentsel dönüşüm kapsamında sektöre katma değer kazandıracak projeler üretmek için bir araya gelen İş GYO ve Nef, uzun vadeli bu ortaklığın ilk projesinin yerini belirledi. Sektörde son dönemde kentsel dönüşüm kapsamında en çok adı geçen ilçe olan Zeytinburnu’nda yeni ortaklığın ilk adımı atılıyor.
 
130 bin metrekarelik eski Topkapı fabrikası dönüşüyor
 
Geçtiğimiz günlerde yaptıkları basın toplantısı ile iş birliklerini duyuran İş GYO ve Nef İstanbul’un en merkezilokasyonlarından biri olan Zeytinburnu’nda 130 bin metrekarelik bir arazi satın aldı. Mülkiyeti Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Şirketi ile Anadolu Cam Sanayi Anonim Şirketi’ne ait olan bölge için imzalar atıldı.
 
İlk yatırımın arsası 320 milyon TL değerinde
 
Daha önce yatırım için seçilecek bölgelerin ihtiyaçları ve koşulları göz önünde bulundurularak, nitelikli konut ve bunları destekleyecek fonksiyonların bir arada kullanıldığı projeler geliştireceğini duyuran İş GYO ve NEF; Zeytinburnubölgesinde dönüşüme öncülük edecek projenin arsasını, yüzde 75 İş GYO ve yüzde 25 Nef ortaklığı olmak üzere 320 milyonTL bedel ile satın aldı.
 
Proje Cityscape 2013’de duyuruldu
 
Projeyi Dubai Cityscape 2013 fuarı sırasında duyuran İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes ve Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur;  ‘Başta İstanbul’da olmak üzere her ölçekteki kentsel dönüşüm projesinde beraber yer almak için birçok ortak proje üreteceğiz. Hedefimiz bu yıldan başlayarak ilk 5 sene içerisinde fark yaratacak ölçüde bir alanının dönüşümünü gerçekleştirmek, bunun ilk adımını da Zeytinburnu’ndaki projemiz ile atmak istiyoruz” dedi.
 
Projeler İstanbul ile sınırlı kalmayacak
 
Kentsel dönüşüme konu olabilecek her il ve lokasyon ile ilgilenen İş GYO ve Nef ortaklığı, çalışma alanını İstanbul başta olmak üzere Türkiye’deki önemli metropoller olarak belirledi. Ortaklık Zeytinburnu gibi dönüşüm açısından gözde bölgelerle sınırlı kalmayacak ve sahip olunan mukayeseli üstünlüklerin ön plana çıkarılmasıyla başarılı işlere imza atmak üzere gerekliliği olan her bölgede dönüşüme devam edilecek.
 
Proje yeni nesil şehirciliğin öncüsü olacak Şehirleşme konusunda dünyaca kabul görmüş süreçleri, kentsel dönüşüm çerçevesinde ülkemize taşıyacak olan ortaklık, İstanbul Zeytinburnu’ndan başlayarak yeni nesil şehirciliğin Türkiye’de öncüsü olmak için çalışmalarına devam edecek. Kentlere ve kentlilere değer katacak bu projeler için birçok tanınmış mimari ofisle beraber çalışılacak.