Ekonomi
07 Eki 2020 08:49 Son Güncelleme: 07 Eki 2020 08:49

İngiltere'de küçük yatırımcıya Bitcoin yasağı getiriliyor

İngiltere'nin Finansal Yönetim Yetkili Kuruluşu (FCA) Bitcoin gibi kripto varlıkların fiyatını izleyen ürünlerin perakende yatırımcılara satışına yasak getireceğini duyurdu.

İngiltere'de küçük yatırımcıya Bitcoin yasağı getiriliyor

İngiltere, 53 milyon sterlinu koruyabilmek için küçük yatırımcıya Bitcoin yasağı getiriyor. Açıklama İngiltere'de finans sektörü düzenleyicisi Finansal Yönetim Yetkili Kuruluşu (FCA)'ndan geldi. 

İngiltere küçük yatırımcılar için Bitcoin bazlı ürünleri yasaklamaya hazırlanıyor. Yasak 6 Ocak 2021'den itibaren başlayacak. 

İngiltere'de finans sektörü düzenleyicisi Finansal Yönetim Yetkili Kuruluşu (FCA),  Bitcoin gibi kripto varlıkların fiyatını izleyen ürünlerin perakende yatırımcılara satışına yasak getireceğini duyurdu. Gerekçe olarak ise birçok kimsenin para kaybetmesi gösterildi.

Ülkede Bitcoin gibi kripto varlıkların fiyatını izleyen ürünlerin perakende yatırımcılara satışına yasak getireceğini duyuruldu. 

İngiltere'de düzenleyici kuruluş perakende yatırımcılara Bitcoin bazlı ürünlerin satışını yasaklıyor. FCA, türev ürün ve borsa yatırım fonlarını destekleyen kripto varlıkların değerlemesi için güvenli bir baz olmadığını kaydetti.

53 milyon sterlin korunacak

Plus500, IG ve CMC gibi online işlem platformlarının hisse senetleri, FCA'nın bu yasak açıklamasının ardından yüzde 2 ila yüzde 3 değer kaybetti.

Düzenleyici kuruluş geçen yıl teklifleri kamuoyunun görüşüne sundu. Yapılan açıklamada, bu yasağın küçük yatırımcıların 53 milyon sterlinini koruyacağını kaydetti.

ETİKETLER
#Bitcoin #Bitcoin para