Güncel
03 Nis 2019 11:56 Son Güncelleme: 03 Nis 2019 11:57

İkinci Evim Türkiye Fuarı için çalışmalar başladı

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın ikincisi 28-30 Haziran’da, Almanya Essen’de düzenlenecek. Avrupa’da yaşayan Türkler ve yabancı yatırımcıları Türk inşaat şirketleriyle buluşturacak fuara şimdiden ilgi var

İkinci Evim Türkiye Fuarı için çalışmalar başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık işbirliğiyle hayata geçirilen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın ikincisi için düğmeye basıldı. Avrupa’da yaşayan Türkler ve yabancı yatırımcıları Türk inşaat şirketleriyle buluşturacak fuar 28-30 Haziran’da, Almanya Essen’de gerçekleşecek. Fuarda onlarca firma ve yüzlerce gayrimenkul projesi tek çatı altında toplanırken, ziyaretçilere özel fırsatlar sunulacak.

DOĞRU ADRES

Fuarın Essen’de düzenlenmesinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, “Essen ve çevresi, 1 milyondan fazla Türk nüfusun yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadıkları geniş bir coğrafyanın merkezi bir konumunda. Hollanda ve Belçika’dan gelecek misafirler için de erişimi kolay. Essen’in doğru bir adres olduğunu düşünüyorum” dedi.

YOĞUN TALEP

Birincisi 8-10 Şubat’ta Düsseldorf’ta yapılan Evim Türkiye fuarının ikincisi için çalışmalara başladıklarını dile getiren Demirören Medya Gazete Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz, “En önemli destekçimiz Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile bir araya geldik ve ilk fuarın değerlendirmesini yaptıktan sonra, kendisinin de onayıyla ikinci fuar için harekete geçtik. Fuarın ikincisi için yola çıkmamızın en önemli sebebi ilk fuara katılan firmaların ve Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın yoğun talebi” diye konuştu.

YERİNDE İNCELEME FIRSATI

Evim Türkiye’nin ikincisinin Messe Essen fuar alanında gerçekleşeceğini ifade eden İSTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, şunları söyledi: “Fuarın ikincisi için haziranın son haftasını seçmemizin sebebi, Essen’in bağlı bulunduğu eyalette okul tatilinin 13 Temmuz’da başlayacak olması. Bu sayede fuarı ziyaret eden vatandaşlar, yurdumuza tatile geldiklerinde ilgilendikleri projeleri yerinde inceleme imkanı bulacaklar.”

AYAKLARINA GELDİ

Şubatta Düsseldorf’ta gerçekleştirilen Evim Türkiye Fuarı’nın, Almanya, Belçika ve Hollanda gibi ülkelerde yaşayanlar tarafından ilgiyle karşılandığını ifade eden Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, “Avrupalı Türklerin, Türkiye’yi ziyaretleri sırasında kısıtlı zaman içerisinde belki fırsat bulup inceleyemedikleri pek çok konutun Düsseldorf’a ayaklarına kadar gelmesinden memnuniyet duyduklarını gözlemledim. Fuarda, Türkiye’nin her şehrinden konutların yer alması ilgiyi artırdı” dedi.

KIBRIS'A DAVET

KKTC’de bu yıl 6’ncısı düzenlenen Propertync Awards’ın gala gecesi 30 Mart 2019 gecesi Girne’de gerçekleşti. Gecede konuşma yapan Gürcan Korkmaz, “Evim Türkiye fuarını, KKTC’de faaliyet gösteren gayrimenkul firmalarının da projelerini sergileyeceği ve sıcak satış yapabilecekleri çok önemli bir platform olarak görüyorum. Fuara mutlaka katılmaları gerektiğini İsmail Sezen düşünüyorum” diye konuştu.