Güncel
06 Ara 2020 13:04 Son Güncelleme: 06 Ara 2020 13:27

İbrahim Tatlıses'in doğduğu evdeki mağarayı yıktılar! Sonra yapılanlar ise çok konuşulacak

İbrahim Tatlıses'in Şanlıurfa'nın Haliliye İlçesi'nde doğduğu mağarayla ilgili yapılanlar çok konuşulacak. Ünlü türkücü doğduğu maranın başına gelenleri anlattı!

İbrahim Tatlıses'in doğduğu evdeki mağarayı yıktılar! Sonra yapılanlar ise çok konuşulacak

İbrahim Tatlıses’in doğduğu evin müzeye dönüştürülmesi için çalışmalar başladı. 
Haliliye Belediyesi, Tatlıses'in doğduğu evin müzeye dönüştürülmesi için harekete geçti. Ünlü türkücü Tatlıses, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'a televizyon ekranınından, İbo Show'dan teşekkür etti.

Şanlıurfa'nın Haliliye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, doğduğu evi ziyaret etmek için Şanlıurfa’ya gelen İbrahim Tatlılses’in programlarına eşlik etmiş ve doğduğu evi müzeye dönüştüreceklerini söylemişti.

Geçen zaman içerisinde proje çalışmalarına başlanılan Tatlıses Müze Evi için İbrahim Tatlıses, her cumartesi günü yayınlanan İbo Show’da konuyu gündeme getirdi.

MAĞARAYI YIKMIŞLAR

Tatlıses, doğduğu evin turizme kazandırılmasında emeği olan Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkür etti. Tatlıses konuşmasında, “Mağarayı yıkmışlar. İçerisini doldurmuşlar. Belediyeyle görüştük. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a ve büyükşehir belediye başkanına teşekkür ediyorum. Oranın ağzını açtılar ve oraya müze yapacağız.” dedi.

BİZİM İÇİN ONURDUR 

Başkan Mehmet Canpolat, Tatlıses’in ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Urfa’nın tanıtım elçisi, turizm elçisi İbrahim Tatlıses sağ olsunlar bugün yine Urfa’dalar. Bizleri, Haliliye Belediyesini ziyaret ettiler. Şu anda bizimle birlikte inşallah kendisinin Şanlıurfa Haliliye ilçesi Hızmalı Mahallesi'nde doğdu evin içerisindeki mağaranın turizme kazandırılması için İbrahim Tatlıses müzesine çevrilmesi ile ilgili işlemleri başlatmış bulunmaktayız. Fikir kendilerinden, arkadaşlarından çıktı. Bizler de severek kabul ettik. İbrahim Tatlıses bizim için onurdur. Bu manada bizler belediye olarak inşallah buranın adım adım her etabında beraber hareket ederek, İbrahim Tatlıses müzesini ilimize kazandıracağız.” ifadelerini kullanmıştı.