Politika
12 Kas 2020 21:06 Son Güncelleme: 12 Kas 2020 23:18

Hulusi Akar'dan Kremlin'e mesaj: Karabağ'da hem masada hem sahadayız

Milli Savunma Bakanı Akar, Sergey Lavrov'un "Türk gözlemciler Türk gözlemcilerin Karabağ'a girmeyecek" sözüne karşı çıktı. Akar "Hem masada hem sahadayız" dedi.

Hulusi Akar'dan Kremlin'e mesaj: Karabağ'da hem masada hem sahadayız

Milli Savunma Bakanı Akar, Türkiye'yi Karabağ anlaşmasında masa dışına itmeye çalışan Rusya'ya mesaj göndererek "Türkiye, Karabağ anlaşmasında hem masada hem sahada. Orada herhangi bir oldu bitti söz konusu değil" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya'nın sık sık Türkiye'yi masa dışına itmeye çalıştığı Karabağ'daki anlaşmayla ilgili olarak Kremlin yönetimine net mesajlar verdi. Akar, "Yarın Rusya'dan geniş bir heyet geliyor. Taktik ve teknik olarak, kim nerede duracak, kim ne yapacak bunlar konuşulacak. Türkiye orada nerede? Türkiye işin dibinde. Hem masada hem sahada. Orada herhangi bir oldubitti söz konusu değil" dedi.

Lavrov, "Türkiye Karabağ'a girmeyecek" demişti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, düzenlediği basın toplantısında Dağlık Karabağ'daki durumun izlenmesi için bir Rus-Türk gözlem merkezi oluşturulacağını doğruladı. Lavrov, bu merkezin uzaktan insansız hava araçları ile denetim yapacağını ve Türk gözlemcilerin Dağlık Karabağ'a girmeyeceğini söyledi.