Konut Haberleri
22 Ağu 2017 15:17 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:22

Hedeflerin yüzde 50'si tamam!

Babacan Holding, faaliyet gösterdiği enerji, lojistik ve turizm alanlarında da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2017 yılında 1.8 milyar liralık yatırım hedeflediğini açıklayan Babacan Holding, yılın ilk yarısında hedeflerinin yüzde 50’lik kısmını hayata geçirdi.

Hedeflerin yüzde 50'si tamam!
İnşaat, turizm, lojistik ve enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren Babacan Holding, 1.8 milyar liralık yatırım hedefi çerçevesinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hedeflerde sapma olmadı

Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak üzere 2016 yılında başlattığı kampanyalarıyla hem yatırımcısına hem de ev sahibi olmak isteyenlere büyük avantajlar sağlayan Babacan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, geride bıraktıkları yılın ilk 6 ayını hedeflerinde sapma olmadan tamamladıklarını yıl sonuna kadar da hedeflerini tutturacaklarını ifade etti.

Hedef 1,8 milyarlık yatırım

Devam eden yatırımlar ve hedefleriyle ilgili bilgi veren Babacan, “Babacan Holding olarak aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğimiz inşaat sektöründe başladığımız ve başlayacağımız toplam 600 bin metrekareye yakın projeye ek olarak enerji, lojistik ve turizm sektörlerindeki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 1.8 milyar TL’lik hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Şu an yatırımlarımızın yüzde 50’lik kısmını hayata geçirmiş durumdayız. Bugüne kadar 40’tan fazla projeye imza attık. 

Japonların ilgisini çekti

2016 yılında başladığımız ve Beylikdüzü E-5 üzerinde yükselen residence, tower, terrace ve home office’den meydana gelen ‘Babacan Premium'un  yaklaşık 600 milyon TL’lik yatırım değeriyle hayata geçtiğini belirten İbrahim Babacan, '' Babacan Premium’da tatil köyü konforunda bir yaşam fırsatı sunuyoruz. Yerli yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği ‘Babacan Premium’ projemize yabancı yatırımcılardan da yoğun talep geliyor. Özellikle referandum sonrası beklenen yabancı yatırımcı ilgisinin artmaya başladığını hep birlikte gördük. Türkiye’den ev almak isteyen ancak bürokratik kısıtlamalardan dolayı beklemede kalan yabancı yatırımcılar harekete geçti. Biz daha çok Arap yatırımcıdan bir hamle beklerken Japonlar’dan gelen ilgi öngörülerimizin doğru olduğunu gösterdi'' şeklinde konuştu.

Geniş kitlelere yayılacak

İbrahim Babacan, ''Beylikdüzü’nde bölgenin en iddialı projesi olarak inşa ettiğimiz Babacan Premium’a yatırım yapmayı tercih eden Japon alıcılar, ilk etapta bir katı kapattılar. Japon yatırımcıdaki bu potansiyel üzerine biz de yönümüzü Japonya, Filipinler, Singapur gibi Uzakdoğu ülkelerine çevirdik. Oralarda tanıtım faaliyetleri yürüterek projelerimizi daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyoruz'' dedi.

Lansman avantajı devam ediyor

''2. etap satışları için de ön talep toplamaya başladığımız Babacan Premium’da lansman öncesinde kısa süreliğine sunmuş olduğumuz fiyat ve ödeme avantajlarından faydalanmak mümkün'' diyen Babacan, '' Port Royal’de 100 milyon TL’lik satış 2013 yılında Özelleştirme İdare Başkanlığı’ndan TL ile almış olduğumuz ve 16 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde İstanbul’un en çok değerlenen bölgesinde inşa ettiğimiz Babacan Port Royal projemizin lansmanını 27 Nisan’da gerçekleştirdik'' diye konuştu.

Projeler yoğun ilgiyle karşılaştı

İbrahim Babacan, ''Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında, E-5 yolu yakınında konumlanan projemiz hem yatırım hem de oturum amaçlı konut almak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. ‘Babacan Port Royal’de şimdiden 100 milyon TL’lik satış rakamını geçtik. Ayrıca teslimlerine başlanan ‘Babacan Palace’ ve ‘Prime Suites’ projelerimizde de satışlarımız devam ediyor. Beylikdüzü bölgesinin en lüks projesi olma özelliği taşıyan ‘Babacan Palace’, şehrin ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla hem yatırımcılara yüksek prim avantajı sağlıyor, hem de projeden oturum amaçlı konut alanlara benzersiz bir dünyanın kapılarını aralıyor'' dedi.