Hazal Kaya yeni ev sahibi ile davalık oldu

Küf kokusu nedeniyle evini kiralamaktan vazgeçtiği ev sahibi ile mahkemelik olan oyuncu Hazal Kaya, 200 bin liralık tazminat davası açtı. Kaya dava dilekçesinde, ‘Evliliğin keyfini süremeden, en mutlu olması gereken günlerde maddi manevi yıprandığını’ öne sürdü

Hazal Kaya yeni ev sahibi ile davalık oldu - Sayfa 1

Oyuncu Hazal Kaya ile dairesini kiraladığı Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç arasındaki dava sürecinde yeni bir gelişme yaşandı. Sabah'tan Ali Oktay'ın haberine göre; Kaya, hakkında icra takibi başlattığı Dr. Genç'in 200 bin liralık tazminat davasına karşılık olarak aynı miktarla dava açtı.


15
Hazal Kaya yeni ev sahibi ile davalık oldu - Sayfa 2

Taraflar arasında mahkemelik olan süreç, oyuncu Hazal Kaya'nın o tarihte nişanlısı olan oyuncu eşi Ali Atay ve annesi ile birlikte yaşamak için Göktürk'te orman içinde Doç. Dr. Genç'e ait daireyi kiralamasıyla başladı. Kaya, bir yıllık kira bedeli 192 bin lirayı peşin ödedi. İddiaya göre, çocuk sahibi olma planları da yapan oyuncu Kaya ve eşi, evde ağır bir küf kokusu fark edince ev sahibine durumu bildirdi. Ancak taraflar uzlaşamadı.

25
Hazal Kaya yeni ev sahibi ile davalık oldu - Sayfa 3

Hazal Kaya, bilirkişi aracılığıyla küfü tespit ettirdi ve kira sözleşmesini feshederek parasını geri istedi. Kaya, ev sahibi Genç parayı iade etmeyince İstanbul 26. İcra Müdürlüğü aracılığıyla 230 bin liralık icra takibi başlattı. 

35
Hazal Kaya yeni ev sahibi ile davalık oldu - Sayfa 4

İcra takibi nedeniyle mal varlığına haciz konulan Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç, oyuncu Hazal Kaya aleyhine 200 bin liralık tazminat davası açtı. Dr. Genç, "Banka hesaplarımı ve arabalarımı kullanamadım, maaşımı çekemedim. Elektrik, su, doğalgaz, telefon ödemeleri yapamadım. Büyük mağduriyet yaşadım. Haksız haciz işlemi nedeniyle zedelenen kişilik hakkım için tazminat istiyorum" dedi. 

45