Konut Haberleri
11 Mar 2019 14:55 Son Güncelleme: 11 Mar 2019 15:10

Gayrimenkul Borsası'na küresel ilgi

Çalışmalarında sona gelinen gayrimenkul borsası, yabancı yatırımcının radarına girdi. GABORAS Genel Müdürü Kurtuluş Altun, Londra Borsası'nda GABORAS'ın konuşulduğunu, uluslararası ilginin arttığını ve Türkiye'de çok üst düzey toplantılar gerçekleştirildiğini bildirdi.

Gayrimenkul Borsası'na küresel ilgi

Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) için hazırlıklarda son aşamaya gelinirken, finans çevreleri başta olmak üzere yabancı yatırımcıların ilgisi şimdiden arttı. Sektöre büyük dinamizm getirecek olan GABORAS’ın Genel Müdürü Kurtuluş Altun, Londra Borsası’nda GABORAS’ın konuşulduğunu, uluslararası ilginin arttığını ve Türkiye’de çok üst düzey toplantılar gerçekleştirildiğini açıkladı.

ATIL SERMAYE EKONOMİYE 

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda, GABORAS’ın geldiği nokta ve izlenecek stratejilere ilişkin bilgilendirmede bulunuldu. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkan Vekili Mahmut Asmalı, sektörün Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) gibi bir projeye çok ihtiyacı olduğunu belirterek, “Gayrimenkule bağlı ölü sermaye artık bir an önce ekonomiye katılmalı. Alternatif sermaye piyasası araçlarının değerlendirmeye alındığı GABORAS rüzgarına ulusal ve uluslararası düzeyde hiç kimse kayıtsız kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.

SON BİR DÜZLÜK KALDI

GABORAS Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Köse ise emin adımlarla yürüdüklerini belirterek, hem kamu hem özel sektör tarafında söylediklerinin kabul gördüğünü aktardı. Kamuda ve özel sektörde büyük oranda bilgi birikimi ve uzmanlık bulunduğunu kaydeden Köse, “Amacımız, bu birlikten ortaya çıkacak enerjiyi ülkemizin çıkarına kullanarak sonuç almaktır. Geldiğimiz noktada son bir düzlüğümüz kaldı” değerlendirmesinde bulundu.