Konut Haberleri
01 Ağu 2012 16:27 Son Güncelleme: 09 Oca 2019 23:43

Galataport yeniden ihaleye çıkacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Galataport ve Haydarpaşa Garı ile ilgili yeni düzenlemelerin yapıldığını belirtti!

Galataport yeniden ihaleye çıkacak!

Topbaş, "Galataport yeniden ihaleye çıkacak. Burası, daha çok turizm ağırlıklı bir bölge haline gelecek." dedi.

Kadir Topbaş, Beyazıt Meydanı'nda bir kitap fuarının açılış törenine katıldı. Burada, Galataport ihalesinin yeniden gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine Topbaş, "Sayın Başbakanımızla bu konuyu değerlendirdik. Geciken bir proje olarak bahsettik. Galata, Cenevizlilerden beri liman olarak kullanılmakta. Zaten Galata, liman anlamını taşıyan bir kelimedir. Bölgenin daha sağlıklı ve turizme hizmet eder bir hale getirilmesi arzu edilmekte. Daha önceki proje ve ihalede yeni ve büyük yapıların yapılacağı değerlendirmesi vardı. Ancak böyle bir şey yoktu. Proje doğru anlatılmamıştı. Sayın Başbakan projenin İstanbul'un giriş kapısı olarak hazırlanmasını arzu etmekte. Proje yeniden ihaleye çıkacak. Bununla ilgili bir düzenleme var." şeklinde konuştu.

Haydarpaşa Garı ile ilgili de koruma amaçlı planların yapıldığını vurgulayan Topbaş, "Proje kurulda onandı. Çalışmalar yapılıyor. İlgili birimde ihale hazırlıkları yapmakta. Burası daha çok turizm ağırlıklı bir bölge haline gelecek." dedi.