Konut Haberleri
23 Ağu 2016 11:54 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 04:35

FETÖ için yeni iddia! Himmet paraları bakın nasıl aklandı!

Fetullah Gülen'in Bank Asya'yı kurtarma talimatıyla himmet paralarının aklanamasında Forum İnşaat şirketini kullandığı iddia edildi....

FETÖ için yeni iddia! Himmet paraları bakın nasıl aklandı!
FETÖ operasyonlarında yeni iddia. Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın  (FETÖ/ PDY) finans ayağına karşı düzenlenen operasyon derinleşiyor. İstanbul Mali Şube Müdürlüğü'nün yaptığı, 8 ay süren teknik takipte, FETÖ/PDY'ye finans destek sağlayan işadamlarının organik bağları ortaya çıkarıldı. Aralarında ünlü işadamlarının da bulunduğu çok sayıda şirket sahibi ve yöneticisini teknik ve fiziki takibe alan Mali Şube Müdürlüğü, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) ve Akfa Holding'e bağlı şirketlerin nakit aktiflerinde kaynağı belirsiz şekilde 3 ile 8 kat arasında artış yaşandığını tespit etti.

Yüksek fiyattan alıp destekliyordu
İddialara göre bu artış FETÖ/PDY lideri Fethullah Gülen'in "Bank Asya'yı kurtarın" talimatından sonra yaşandı. Bu şirketlerin himmet paralarının aklanmasına aracılık ettiği belirlendi.
​Bazı şirketlerin toplanan himmet paralarıyla Bank Asya'nın hisselerini yüksek fiyattan alarak, bankaya finans desteği sağladığı belirlendi.

TUSKON ve Akfa şirketler grubuna yönelik operasyonda gözaltına alınan işadamlarının, FETÖ/PDY'nin en önemli şirketlerinden "Forum İnşaat Dekorasyon Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ortağı olduğu ve birlikte bu şirketi finanse ettikleri belirlendi.

Eroğlu ve Kavurmacı 2012'de ayrıldı
Kaynak Holding, N-T Kitap'ın Forum İnşaat'ta ortaklıkları devam ederken, soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu ve Aydınlı Grup Onursal Başkanı Mustafa Şevki Kavurmacı gibi isimlerin 9 Mayıs 2012'de ortaklıktan ayrıldığı belirlendi. FETÖ operasyonları kapsamında 208 işadamı için gözaltı kararı çıkmıştı.
ETİKETLER
#Bank Asya #FETÖ