Ekonomi
12 Kas 2020 21:39 Son Güncelleme: 12 Kas 2020 23:14

FED Başkanı'ndan pandemi uyarısı: Gelecek birkaç ay zorlu olabilir

FED Başkanı Jerome Powell, koronavirüse bağlı olarak ekonomideki gelişmeler için uyarısını yaptı: "Gelecek birkaç ay zorlu olabilir"

FED Başkanı'ndan pandemi uyarısı: Gelecek birkaç ay zorlu olabilir

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, koronavirüse karşı uyarısını yaptı: "Virüs yayılırken, gelecek birkaç ay zorlu olabilir" dedi. 

FED Başkanı Jerome Powell, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışın ekonomik toparlanma için risk oluşturduğunu söyledi. Powell, video konferans yöntemiyle yapılan Avrupa Merkez Bankası (AMB) Merkez Bankacılık 2020 Forumu'nda konuştu.

AŞININ SONUÇLARI İÇİN DEĞERLENDİRME ERKEN

Kovid-19'a yönelik aşı çalışmalarındaki gelişmelere temkinli yaklaşan Powell, aşıda sağlanan ilerlemenin sonuçlarını değerlendirmek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Powell, Kovid-19 vakalarındaki artışın son dönemde kaydedilen ekonomik toparlanmayı zayıflatabileceğine dikkati çekerek, "Ekonominin sağlam bir toparlanma yolunda ilerlediğini görüyoruz, ancak burada ana risk hastalığın ABD'de daha da yayılması" dedi.

Belirsizliğin devam ettiğine ve mali politikanın gerekliliğine işaret eden Powell, "Daha fazlasını yapmamız gerekeceğini düşünüyorum. Kongre'nin de mali politika konusunda daha fazlasını yapması gerekebilir" ifadelerini kullandı.