Konut Haberleri
02 Şub 2017 17:49 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 04:59

Erdoğan'ın 14 yıllık hayali gerçek oluyor! Mersin Şehir Hastanesi açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 yıllık hayali gerçek oluyor... Mersin Şehir Hastanesi, bugün saat 14:30'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımlarıyla açılacak...

Erdoğan'ın 14 yıllık hayali gerçek oluyor! Mersin Şehir Hastanesi açılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 yıllık hayalim dediği şehir hastaneleri sonunda hayata geçiyor.

Mersin'd inşa edilen Mersin Şehir Hastanesi, yarın Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın katılımıyla açılacak...

Yarın yapılacak açılışla ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Yarın Mersin'e layık bir açılış gerçekleştirmek istiyoruz. Mersinli kardeşlerimizi de bu açılışa bekliyoruz. Bu açılışa ben çok büyük bir önem veriyorum. Türkiye'nin ilk şehir hastanesi açıyoruz. Hem Mersin'e hem de çevredeki vatandaşlara hizmet edecek bir hastaneyi açıyoruz" diye konuştu.

Açılış gününü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takvimi dolayısıyla 5-6 gün önce belirlediklerini dile getiren Akdağ, şöyle konuştu:

"Kırgızistan ve Somali Sağlık Bakanları ile Pakistan Pencap Bölgesi Başbakanı açılışa katılacak. 90 milyon nüfusu var Pencap'ın. Hastalarımızı, arkadaşlarımız taşıdılar. Bugün ameliyat başladı. Polikliniğe gelen ayakta hastalarımızı bugün almadık pazartesi başlatacağız, çünkü yarınki açılışta ciddi bir kalabalık olacak hastane çevresinde. Vatandaşların erişiminin zor olabileceğini düşündük onun için ayakta hastaları pazartesi günü almaya başlayacağız. Allah'ın izniyle mükemmel bir hizmet olacak. Yani burada o kadar yenilik var ki bunları yarın açılışta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ifade ederler. Gerçekten çok büyük yeniliklerle geliyoruz. Sadece bir bina yapmıyoruz. Vatandaşımızın rahatı, huzuru ve konforu açısından mükemmel bir eseri Mersin'imize kazandırmış olduk. Çalışanların işini kolaylaştıracak bir yapıyı oluşturduk. Yürüme robotlarından tutun da kanser tedavisinde kullanılan birçok yeni yönteme kadar Mersin'e kazandırmış olduk."